A harmincas évek leggyengébb esztétikai minőségét idéző szobor építését kezdték meg a XIII. kerületi Szent István parkban
A Tarlós István vezette főváros ideológiai-emlékezetpolitikai hadművelete fontos pillanatához érkezett. A 2017-ben a Szent István parkban elhelyezett Lukács György, máig világszerte ismert filozófus, szobrát eltávolították, és helyette most a közterület névadójáról, első királyunkról készül szobor.
Nem is volna azzal baj, hogy Szent Istvánt megformázzák, az viszont annál inkább, hogy Harmath István alkotása a leggyengébb harmincas évekbeli szobrokat idézi.
Az alkotó ezt nyilván másként látja, műleírásban nem is fukarkodik a szuperlatívuszokkal saját alkotását illetően, mint írta "közhelyszerű sémáktól mentesen, érzékenységgel és józan tárgyilagossággal mintáztam meg Szent István alakját'. Azt már bizonyára csak ő érti, hogy "az általam megformált mű koncepciója szerint Szent István egész alakos szobrában a tömbszerűség illetve az összhatás hangsúlyozódik klasszikus formában." Szent István keresztény meggyőződését pedig "az ég felé mutató jobbkéz, illetve baljában az országalma mutatja".
A szobor talapzatának építése már el is kezdődött, azon a helyen, amit csatornaépítés miatt nemrég 10 hónapra lezártak, és két hónapig tartott a park helyreállítása a munkálatok után. „Nem igazán érthető, miért nem lehetett elvégezni a két munkát egy időben, ha már a Tarlós István feltétlenül szobrot akart adni a XIII. kerületnek" - mondta egyik lakó lapunknak.