A világhírű amerikai zenész két közösségi éttermet is üzemeltet, ahol nincs konkrét ára a napi menünek. S ha valakinek egy árva petákja sincs az ebédre, az is jóllakhat.
A zenekarával és szólistaként is sikeres Grammy-díjas gitáros énekes 16 albumot jegyez eddig, csak az együttesével közösen felvett 14 lemezből több mint 130 milliót adtak el. A 13 éves kora óta zenélő, ma 57 éves világsztár pályafutása New Jersey államból indult. Szülőföldjén, Red Bankban nyitotta első, majd Toms Riverben második éttermét a neve kezdőbetűivel jelzett JBJ Soul Alapítvány. Mindkét étterem neve Soul Kitchen Community Restaurant, vagyis Lélek Konyhája Közösségi Étterem.
Nomen est omen, avagy a név maga az ember –Jon Bon Jovi, aki filantrópként számos jószolgálati program anyagi támogatója, s 2005 óta a Habitat for Humanity Ambassador nemzetközi nonprofit szervezet első alapító nagykövete.
A zenész és alapítványa főként az éhség és hajléktalanság problémáinak kezelésére összpontosítja figyelmét. Hogyan működik, és miként segít az embereken a Soul Kitchen-projekt? A háromfogásos menüt kínáló két étterem saját termesztésű helyi és bio alapanyagokból készíti ételeit. A fogásoknak nincs konkrét ára. Azt kérik, hogy aki teheti 20 dolláros támogatással járuljon hozzá étkezésenként a program fenntartásához. Míg azok, akiknek ez nem áll módjában, illetve egyáltalán nincs pénzük, díjtalanul ehetnek az étteremben. Viszont önkéntes munkájukkal segíthetik az alapítványt, dolgozhatnak az éttermek konyhájában, a farmon és a kertészetben.
A Lélek Konyhájában mindenkit méltósággal és tisztelettel kezelnek, és igyekeznek egy értékteremtő közösségbe integrálni. A Soul Kitchen honlapján az is kiderül, hogy eddigi több mint 106 ezer menüt szolgáltak fel a vendégeknek, akiknek 54 százaléka fizető/adományozó volt, míg 46 százaléka rászoruló, önkéntes munkát felajánló.
Mondanunk sem kell, asztalfoglalás nem szükséges, mindenkit szeretettel várnak és az érkezés sorrendjében szolgálnak ki.