Élet+Stílus hvg.hu 2019. június. 21. 08:59

Horváth Ádám utolsó napjairól beszélt Csűrös Karola

A 89 éves korában elhunyt rendező évekig küzdött a betegségével.

Horváth Ádám halálának másnapján szólalt meg a Kossuth-, Erkel- és Balázs Béla-díjas rendező felesége, Csűrös Karola, aki a Blikknek mesélt a férje hosszú küzdelméről a rákkal.

Horváth Ádám az elmúlt néhány évben szinte teljesen eltűnt a nyilvánosság elől, a betegségéről pedig sem ő, sem a felesége nem akart beszélni korábban. Csűrös Karola most megtette.

„Ádám a Kék Golyó utcai Országos Onkológiai Intézetben hunyt el. Tüdőrákja volt, agyi áttéttel, amely miatt már hallucinált is. Az utóbbi időben már sokszor nem tudta, mi a valóság és mi a képzelet. Fájdalmas és megterhelő volt ez neki is, aki átélte, és nekem is, hogy tétlenül kellett néznem, ami vele történik. Csak nézni is rémes volt” – mondta a Blikknek a színésznő.

Csűrös Karola elmondta, hogy a férjét az elmúlt években öt kórházban műtötték és kezelték: „Csak rövid időkre engedték haza, ahogy nem sokkal a halála előtt is. Azonban annyira rosszul lett, hogy vissza kellett vinni. Igazából a végén már altatták őt, így az utolsó napokban már nem is tudtunk egymástól elbúcsúzni, de megtettük azt korábban” – tette hozzá.

Csűrös Karola elmondta azt is, hogy Horváth Ádám halála előtt már sokat beszélgettek az elmúlásról:

Amikor már tudtuk, hogy mekkora a baj, nem titkolóztunk. Sokat beszéltünk a halálról, hogy mi történik abban a pillanatban, amikor elmegy valaki, és hogy mi van utána. Mindent elrendeztünk, nem maradtak nyitott kérdések.

Csűrös Karola és Horváth Ádám 53 éven át voltak házasok.

hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.