Plasztikai beavatkozáson esnek át a Magyarországon kezelt bangladesi kislányok, ezután tavasz végén kerülhet sor a szétválasztásukra.
Az előzetes menetrendnek megfelelően halad a jelenleg Budapesten kezelt balgladesi sziámi ikerpár vizsgálata, így a hét végén sor kerülhet a szétválasztásukat megelőző plasztikai műtétre – írja pénteki számában a Ripost.
A két kislány, Rabia és Rukia január elején érkezett Budapestre, itt készítik elő a szétválasztó operációt.
A háromfős orvoscsoport plasztikai sebész tagja, Pataki Gergely a beavatkozás során a bőr és a koponyán kívüli lágyrészek nyújtásához speciális szövettágítókat ültet majd be. A nyújtás időtartama nagyjából száz nap, ezt követően, elvileg tehát májusban kerülhet sor a két kislány koponyájának és agyának kettéválasztására.
Ez utóbbi annak a Csókay Andrásnak az irányítása alatt történik, akivel a hvg.hu nemrég készített interjút, ezt itt el is olvashatják:
„Nagy műtéteket istenhit nélkül nem tudnék megoldani" - interjú a sziámi ikreket operáló orvoscsapat idegsebészével
Három magyar orvos arra vállalkozott, hogy műtétek sorozatával megpróbáljon szétválasztani egy fejüknél összenőtt bangladesi ikerpárt. A végső, szétválasztó műtétet várhatóan tavasz végén, nyár elején végrehajtó idegsebész, a Honvédkórház Idegsebészeti Osztályának főorvosa, Csókay András szaktekintély, ám a szakmán belül is vitatott személyiségnek számít: nyíltan hangoztatja vallásosságát és az abortuszellenességét.