Élet+Stílus hvg.hu 2018. december. 13. 14:55

Külkereskedőként dolgozott, ma Szlovákia egyik leggazdagabb asszonya

Maria Rehaková a régi nyugati kapcsolatait vetette be első maszek üzleteinél.

Volt egyszer egy Vadkelet – Emir Kusturicával című új Spektrum-sorozat arra keresi a választ, hogy a rendszerváltás után mi mindenre voltak hajlandóak az emberek azért, hogy megéljenek, hogy kitűnjenek, hogy boldoguljanak.

A sorozat hét országban forgott, és Szentpétervártól Bukarestig olyan emberi sorosokat, drámákat, kudarcokat és nem egy sikertörténetet mutat be, amelyek jól példázzák a térségünkben kialakult „vadkeletet”.

A kelet-európai, köztük magyar pornószínészek és pornószínésznők hirtelen nemzetközi sztárok lettek, a rontáslevétellel dolgozó boszorkányok hívei pedig egyre sokasodtak, a legiskolázottabb körökből is. Volt, akiknek sikerült extrém külsejével kitűnni, és van, aki a sok csillogás után ismét egy kis panellakásban ébred. De jöttek az új világ minden eddiginél gazdagabb emberei, akik tehetségesek, bátrak, szerencsések, vagy épp kellően gátlástalanok voltak a gyors meggazdagodásért.

Maria Rehaková Szlovákia egyik leggazdagabb asszonya, tekintélyes médiabirodalom, kulturális vállalkozások tulajdonosa. Egy hatalmas palotában lakik. A rendszerváltás előtt külkereskedőként dolgozott, a régi nyugati kapcsolatait vetette be első maszek üzleteinél.


hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.