Brit tudósok egy kísérlet során arra jutottak, hogy ha csak 90 perccel eltolják a reggeli és a vacsora időpontját, már az is segíthet.
A reggeli és a vacsora időpontjának megváltoztatása is segíthet a fogyásban – erre jutottak a brit surrey-i egyetem kutatói a Mirror beszámolója szerint.
A kutatók azt vizsgálták, hogy milyen hatással van az étkezések időpontjának megváltoztatása a test összetételére, és arra jutottak, hogy az "időben korlátozott étkezés" (time-restricted feeding), amely az "időszakos böjtölés" (intermittent fasting) egy fajtája, segíthet a fogyni vágyóknak. Az időszakos böjt lényege, hogy a fogyókúrázók ébredés után órákkal kitolják az evésmentes időszakot, így egy nap 12-16 órán át nem étkeznek, míg a maradék időben igen, a mostani kutatásban viszont nem voltak ennyire szigorúak.
Ez esetben 10 héten át vizsgálták az alanyokat, akik egy részét arra kérték, hogy a reggelijüket 90 perccel a megszokottnál később fogyasszák el, a vacsorájukat pedig 90 perccel korábban, míg a kontrollcsoport ugyanakkor étkezett, mint szokott. Az alanyoknak ellenben nem kellett diétázniuk, ugyanazt ehették, mint máskor is.
A kísérlet végén azok, akiknek el kellett tolnia a reggeli és a vacsora időpontját kétszer annyi testzsírtól szabadult meg, mint azok, akik a megszokott időpontban étkeztek. Ez összekapcsolódott azzal is, hogy az eltolt időpontban étkezők kevesebbet nassoltak esténként, és kevésbé voltak éhesek is.
A kutatás vezetője a Mirrornak rámutatott arra, hogy meglehetősen kis mintán végezték el a kísérletet, így ez csak előzetes eredménynek tekinthető, de ha egy nagyobb kutatás beigazolhatja az ilyen diéta hasznát.