A provokatív dokumentumfilmes szerint Rosanne Barr és Donald Trump is megbánja még, hogy ismeri őt.
Michael Moore sohasem a visszafogottságáról volt híres, így amikor arról posztol, hogy legújabb, "titkos projektje" érinti majd Donald Trumpot és a napokban a rasszista Tweetje miatt az ABC csatornától kirúgott Roseanne Barrt, az minimum érdekesen hangzik.
Az Oscar-díjas rendező egy olyan videót osztott meg a Facebook- és a Twitter-oldalán, amiben a kilencvenes évek végén Trumppal együtt vendégként szerepel Barr The Roseanne Show-jában.
I know Roseanne. And I know Trump. And they are about to rue the day they knew me... pic.twitter.com/vW81Gq7s1i
— Michael Moore (@MMFlint) 30 May 2018
A műsorban Moore Roger&Me című dokumentumfilmjéről beszéltek, ami arról szólt, hogy mi történt a michigani Flint nevű várossal, mikor a General Motors a leépítések során 1978-tól 1992-ig mintegy 30 ezer fővel csökkentette az alkalmazottai számát. A beszélgetésben Barr Trumpot és Moore-t mint a két ellentétes álláspont képviselőit mutatta be, Trump pedig egekig magasztalta Moore filmjét, bár azt is hozzátette:
Remélem, rólam soha nem forgat majd.
Ezután a videó képe elsötétül. A videó alá Moore azt írta:
Ismerem Roseanne-t. És ismerem Trumpot. Mindketten átkozzák majd a napot, amikor megismertek engem...
A Guardian felidézi, hogy Moore és Barr még 2016-ban részt vettek a Stop Hate Dump Trump kampányban, aminek célja, hogy megállítsa a Trump nevével, illetve személyével fémjelzett gyűlöletkeltés normalizálódását Amerikában. Azóta viszont Barr megtámadta Moore-t a Twitteren és támogatta Trumpot. Moore az őt érintő tweeteket gyűlöletesnek és becsületsértőnek nevezte.
Moore korábban bejelentette, hogy elkészíti a Fahrenheit 11/9 című filmet, ami Trump elnökségével foglalkozna, de kérdés, hogy Weinstein bukása után a film elkészül-e. A Weinstein Company korábban felszólította Moore-t, hogy fizesse vissza azt a kétmillió dollárt, amit már felhasznált. Erre válaszul viszont Moore Weinstein letartóztatásáról tweetelt fotót a következő címmel: Fahrenheit 5/25.
Moore harcias baloldaliként élesen és provokatívan támadja az Egyesült Államok fegyvertartó kultúráját, a nagy vállalatokat, az iraki háborút, az amerikai egészségügyi rendszert, Clinton, ifjabb Bush és Trump elnökségét, úgy általában pedig globalizáció- és kapitalizmusellenes. A columbine-i iskolai mészárlást követően az amerikaiak és az erőszak kapcsolatáról készített dokumentumfilmje, a Kóla, puska, sültkrumpli Oscar-díjat kapott, a 2001. szeptemberi New York-i terrorcselekményeket feldolgozó Fahrenheit 9/11 a Cannes-i Arany Pálmát hozta el.