Az ugyanis, hogy kik utálják leginkább, tulajdonképpen érthető is.
Huszonnyolc ország mintegy 20 ezer netezőjét kérdezték meg még Harry herceg szombati esküvője előtt arról, miként vélekednek a brit királyi családról. Kiderült például, hogy az olyanok, akiknek szintén van uralkodójuk (spanyolok, svédek, japánok), egyáltalán nem lelkesedik túl a dolgot, igaz, ez sem abszolút szempont, hiszen a szaúdiak kifejezetten rajongók: náluk majdnem minden második válaszoló (45 százalék) jó érzésekkel gondol II. Erzsébetre és hozzátartozóira.
Ám még így is jelentősen lemaradnak a listát vezető románok mögött: ott ugyanis 51 százalék a rajongók aránya - nyilván rettenetesen boldog lenne bármely bukaresti politikai erő, ha ilyen népszerű lenne. Az, hogy ez a fene nagy rajongás honnan jón, igazából senki sem tudja.
A lista másik végén igazából nincs megjelepetés: Falklandot nehéz feledni, az argentinoknak nem is megy.
(Az Argentína déli partja közelében felvő, két nagyobb és 776 kisebb szigetből álló szigetcsoport brit uralom alatt áll, viszont 1982-ben Buenos Aires katonai akciót indított az elfoglalásáért. Nagy-Britannia az egész flottája felvonultatásával üldözte ki az argentinokat a szigetekről, és azóta sem hajlandó tárgyalásokat kezdeni a szigetcsoport hovatartozásáról. London szerint erre akkor kerülhetne sor, ha a Falklandokon élő mintegy 3000 lakos többsége is támogatná Nagy-Britannia elhagyását. A közvélemény-kutatások és a 2013-as népszavazás szerint a megkérdezettek többsége brit uralom alatt kíván maradni.)
You will find more infographics at Statista(Az, hogy a magyarok hol vannak ebben a rangsorban, sajnos nem derült ki.)