Minden rákbetegnek fel kellene írni a mozgást, az eltiltásuk a sportolástól ugyanis valójában káros lehet.
Az ausztrál onkológiai szakemberek adtak ki állásfoglalást arról, hogy a műtét, a kemoterápia és a sugárkezelés mellett a mozgásnak is szerepe van a rákbetegek gyógyulásában. Ez az első, kutatók által szorgalmazott állásfoglalás arról, hogy a mozgás a rákkezelés elengedhetetlen része kell, hogy legyen.
A tanulmány vezető szerzője, Prue Cormie professzor szerint az állítást „vitathatatlan” bizonyítékok támasztják alá, és a tudomány ma ott tart, hogy kijelenthető: a rákbetegek eltiltása a mozgástól valójában káros lehet.
A mozgás a legjobb gyógyszer, amit egy rákbeteg kaphat a bevett rákkezelés mellett. Ráadásul azok a betegek, akik rendszeresen mozognak, kevésbé vannak kitéve a kezelések mellékhatásainak, kevésbé fáradtak, és jobb az életminőségük – állítják az ausztrál szakértők. Cormie szerint a rendszeresen mozgó betegeknek kisebb az esélyük arra is, hogy a rák kiújuljon, vagy hogy belehaljanak: „Ha a mozgás hatásait egy tablettába lehetne zárni, minden betegnek receptre írnák fel világszerte, és óriási áttörésnek tekintenék a rákkezelésben.”
Az ajánlást jegyző szakemberek szerint változnia kell a hozzáállásnak a rák kezeléséhez, és ahhoz, hogy a betegeknek mi a legjobb esélyük a túlélésre. Minden rákbetegnek jót tesz ugyanis a mozgás.