A Bennett-kenguruknál született kölyök még nem elég fejlett ahhoz, hogy az erszényt tartósan elhagyja, de már nagyon kíváncsi a külvilágra.
A kenguruk nagyjából egy hónapos vemhesség után meglehetősen fejletlen utódokat hoznak a világra. A szinte embrionális állapotú újszülöttek fejlődése hónapokon át az anyaállat testén kívül, az erszényben folytatódik. A kenguruknak különösen jól fejlett erszénye van, amely lényegében körülveszi az emlőket. Az újszülött önerőből mászik fel az erszénybe, hogy aztán hónapokig ki se nézzen onnan.
Miután a kiskenguruk szeme kinyílik, időről időre kitekinget már. A következő lépés az, hogy néha már ki is jár az erszényből, végül eljön az az idő is, amikor az anyaállat többé nem engedi vissza a kölyköt, csak a fejét dughatja be még néha, hogy az emlőkből pár csepp tejet igyon.
A budapesti állatkertben élő négy kengurufaj közül a közelmúltban három fajnál is volt szaporulat. Az ecsetfarkú patkánykenguruknál a kölykök már februárban előjöttek az erszényből, a kormos kenguru néven is ismert nyugati szürke óriáskenguruknál pedig az egyik kölyök már márciusban olyan sok időt töltött az erszényen kívül, hogy a nemét is sikerült megállapítani. A vörösnyakú, vagy más néven Bennett-kenguruknál is született utód. Róla tett közzé videót kedden az állatkert.