Előkerült egy 15 éves hangfelvétel, amelyen a rendező a kollégáját mentegeti.
Azok után, hogy Uma Thurman felidézte, milyen veszélyes jelenetre kényszerítette rá Quentin Tarantino, a rendező pedig élete egyik legnagyobb hibájának nevezte a történteket, felbukkant egy 2003-as interjú, amely tovább görgette a hírfolyamban Tarantino nevét.
Quentin Tarantino Howard Sternnel beszélgetett, és az interjúban szóba került Roman Polanski is. Stern egész pontosan arról érdeklődött, hogy hogyan viszonyulhat Hollywood egy olyan rendezőhöz, aki megerőszakolt egy 13 éves lányt. Tarantino szerint viszont nem történt erőszak.
„Nem erőszakolt meg egy 13 évest. Ezt csak a törvény szerint erőszak… szexuális kapcsolata volt egy kiskorúval. Ez nem erőszak. Amikor az erőszak szót használjuk, számomra az az jelenti, hogy valóban egy fizikai erőszakkal járó dologról beszélünk, ami a létező egyik legerőszakosabb bűncselekmény. Nem lehet csak úgy dobálózni a nemi erőszak kifejezéssel. Ez olyan, mintha a rasszista szóval dobálóznánk. Nem érvényes mindenre, amire az emberek használják.
Howard Stern, és a beszélgetésben szintén részt vevő másik rádiós, Robin Quivers próbált közbevetni egy-két kifogást, de Tarantino kitartott az álláspontja mellett.
Tarantino: Az volt a bűne, hogy kiskorúval szexelt…
Quivers: Amit ő nem akart.
Tarantino: Nem, egyáltalán nem ez volt a helyzet. A lány is akarta, és randizott a pasival
Quivers: De hát 13 éves volt!
Stern: Ha szexelsz egy 13 éves lánnyal, és felnőtt férfi vagy, akkor tudod, hogy ez nem helyes.
Roman Polanskit azzal vádolták, hogy pezsgőt és nyugtatókat adott egy 13 éves lánynak, Samantha Geimernek egy Los Angeles-i fotózáson 1977-ben, majd megerőszakolta. A rendező ellen 1978 óta van érvényben elfogatóparancs az Egyesült Államokban, miután elszökött az országból a vádemelést követően. Polanski soha nem tért vissza Amerikába, viszont 2002-ben megnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat A zonngoristáért.