Fénykorában 6-7 millióan is kíváncsiak voltak a Szomszédok egy-egy epizódjára. A sorozat ma is népszerű.
A Szomszédok hivatalosan 1987. május 7-én indult, 13 év alatt összesen 331 fejezetet ért meg, az utolsó részt 1999. december 30-án vetítették.
Czető Bernát László dramaturg jött vissza azzal az ötlettel külföldről, hogy itthon is kellene egy ilyen jellegű sorozat, az alapötlet tehát az övé – mesélte a szeretlekmagyarország.hu-nak adott interjúban Horváth Ádám rendező. A tévé vezetői 1986-ban mondtak igent a tervekre, el is készült három forgatókönyv-változat. Itt került a képbe Horváth Ádám, aki a három forgatókönyvet rossznak ítélte, és inkább saját kezébe vette az ügyet. Onnantól ő írta a szövegkönyvet és rendezte az adásokat – idézi fel a Blikk.
A legenda szerint bizonyos elvtársaknál, állítólag többek között Grósz Károly pártfőtitkárnál kellett kijárni, hogy a stáb kaphasson egy egész emeletet a gazdagréti panelházban. A sorozat kezdetekor még fel sem épült teljesen a lakótelep. Először bérelt lakásokban forgattak, majd a budapesti pártbizottság és a tanács végül engedélyezte, hogy megvásároljanak négy lakást. Miután véget ért a sorozat, ezeket eladta a tévé, majd az egész házat lebontották – mesélte a helyszín kiválasztásáról Horváth Ádám a comment.com-nak.
Ezen az emeleten volt tehát a három család lakása, plusz a stáb pihenőszobája, ami időnként Etus műtermeként is működött.
Horváth Ádám elmesélte azt is: a szereplők foglalkozását annak alapján választotta ki, hogy kivel találkozik leggyakrabban az utca embere. A kereskedő például a vevőkkel, a taxisofőr az utassal, a mentős a sérültekkel, a tanár a diákokkal és a szülőkkel, a vendéglátós pedig a presszóba betérőkkel áll napi kapcsolatban. Ennek köszönhetően széles társadalmi körképet tudtak nyújtani, így gyakorlatilag mindenki azonosulhatott valakivel a sorozatból – tette hozzá.