Élet+Stílus hvg.hu 2017. április. 03. 19:53

A legmenőbb kézműves sörfőzde és egy nagy kedvenc

A kézműves főzdéknek és söröknek is vannak hazai díjai. A napokban kiderült, kik a befutók a 2016-os teljesítményük alapján.

A Főzdefeszt, a Flyerz Magazin és a Magyar Fesztivál Gasztronómiai Egyesület  március 30-án az Élesztő Cask Ale Bárjában adta át az év kézműves sörös díjait.   

Az Év Sörfőzdéje díjat 2011 óta az a magyar kisüzemi sörfőzde kapja, amelyik a legjelentősebbet tudja felmutatni a szakmában, elkötelezettségével és kreativitásával példát mutatva. Idén több újdonsággal is találkozhattak a versenyzők és a közönség is, hiszen most először az alapító Főzdefeszt a Flyerz Magazinnal és a Magyar Fesztivál Gasztronómiai Egyesülettel (most már tudjuk, hogy ilyen is van) együtt adta ki a díjat. A szakértő zsűri sem maradt inkognitóban, hanem a nagy nyilvánosság elé lépett: Bart Dániel, Bonta Gáspár, Drajkó Zsombor, Kósa Kolos, Szabó Ádám és Wossala Rozina. Teljesen egyhangúlag (közleményük szerint ugyan egyhangúan, de feltételezzük, hogy se a monotonitás, se az unalom nem jellemezte őket) úgy döntöttek, hogy a 2016-os Év Sörfőzdéje a  Mad Scientist. A második helyezett a nagy ígéretnek számító Hübris ,míg a harmadik befutó a professzionális Hedon.

Sörörömös díjátadó
Főzdefeszt

A közönség kedvence a Flyerz Magazin online felületén indított  szavazás alapján a miskolci Zip’s, amely egyébként két évvel ezelőtt nyerte el a szakmai Év Sörfőzdéje címet. 

A 2016-os két Főzdefeszt alatt összegyűlt közönségszavazatok alapján az Év Kedvenc Söre a Jam 72 lett. Történetesen pont a kőbányai Mad Scientist 7,2%-os IPA-ja, és most március óta Berlinben is csapra került menő craft-beer bárokban.

A díjátadón jelentették be, hogy megjelent a TOP 20 Kézműves Sörfőzde kiadvány.   

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?