Hatvan másodpercben rengeteg érdekességet árul el magáról a veterán természetfilmes.
Két epizódott vetített le a BBC a Bolygónk, a Föld második szériájából. Az első részt Nagy-Britanniában 12,3 millióan nézték, többen, mint korábban bármilyen természetfilmet.
A hatalmas érdeklődés érthető is, hiszen a Bolygónk, a Föld első sorozata is lenyűgöző képekben mutatta be otthonunk élővilágát. Azt öt éven át HD-ben forgatták, míg a második "évadot" ennél is jobb minőségben, ultra HD-ben nézhetik a nézők.
A BBC Facebook-oldalán most villáminterjút tett közzé a műsor vezetőjével, narrátorával, a legendás David Attenborough-val. A 90. életévét májusban betöltött tévés a jövő természetfilmeseinek azt javasolja: készítsenek minél több házi videót, próbáljanak összeállítani egy tízperces műsort egy-egy olyan közönséges állatról, mint a házi egér vagy a meztelen csiga, hogy maguk számára is egyértelművé tegyék, megvan-e bennük az ehhez a hivatáshoz szükséges tehetség.
Attenborough, bár keresztül-kasul bejárta a bolygót, vagy talán éppen ezért, az otthonát tartja a kedvenc helyének a Földön, ha pedig egy állat bőrébe bújhatna, legszívesebben lajhár lenne. "Lógnék egy fáról, nem lenne más dolgom, mint leveleket majszolni, senkitől sem zavartatva" – magyarázta.
Legnagyobb hősének Attenborough Peter Scottot, a WWF környezetvédelmi világszervezet egyik alapítóját tartja, élete legijesztőbb eseményének pedig azt, amikor egy elefánt üldözőbe vette. Bár elismerte: ő hibázott, és ingerelte fel az állatot.
Van még olyan hely, ahová a tévés szívesen elutazna, méghozzá a Kína északi és Mongólia déli részén elterülő Góbi-sivatag középső területeire. A Bolygónk, a Föld második szériájából a hópárducokat bemutató felvételek a kedvencei, s az is biztos, hogy a munkáját semmi másra nem cserélné el, hiszen a sajátjánál nincs jobb a világon.