Példátlanul közeli fotó jött egy űrszemétről, hamarosan el is kaphatják
Japán mérnököknek sikerült teljesíteniük az űrszemét eltakarítására indított küldetés első részét, így hamarosan valóban eltűnhet a Föld körüli pályáról a kiszemelt hulladék.
Japán mérnököknek sikerült teljesíteniük az űrszemét eltakarítására indított küldetés első részét, így hamarosan valóban eltűnhet a Föld körüli pályáról a kiszemelt hulladék.
A TransAstra egy egészen különleges megoldással kezelné az egyre elhatalmasodó űrszemét-problémát: speciális zsákokkal gyűjtené be, majd hozná vissza azokat a Földre.
Egészen olcsó, mégis hasznos eszközt készítettek a Brown Egyetem hallgatói, mellyel mérsékelhető lehet az egyre sürgetőbb űrszemét-probléma.
A „drag sail” nevezetű megoldást most tesztelték élesben. Egy rakétadarabot tessékelt arrébb.
A Utah-i Egyetem mérnökei szerint egy mágnessel meg lehetne oldani, hogy az űrszemét ne jelentsen problémát a jövőben.
Az űrszemét eltávolítására létrehozott eszközt is pályára állított a hétfőn útnak indult Szojuz űrhajó.
Üzleti érdek, de akár a puszta segíteni akarás is vezérelheti a SpaceX-et, hogy az űripari vállalat is kivegye a részét a Föld kerül keringő űrszemét eltakarításában.
Feltehetően egy régi kínai műhold darabjai voltak azok a fényes tárgyak, amik a minap tűntek fel a floridai égbolton.
Az Európai Űrügynökség (ESA) Clean Space programjának egyik célja a világűr megtisztítása az űrszeméttől, a projekt keretében egy magyar cég, a miskolci Admatis Kft. az űreszközök dokkolását segítő infravörös és foszforeszkáló jelzőfények fejlesztését végzi.
Újabb sikeres tesztet hajtott végre a brit RemoveDebris nevű műhold, ami az űrszemét eltakarítására tett kísérletsorozat részeként ezúttal egy szigonyt lőtt ki.
Egy most elkészült jelentés szerint elsősorban az Egyesült Államoknak és Oroszországnak köszönhető, hogy az űrben is rengeteg a szemét.
Sikeresen teszteltek egy űrszemetet összeszedő hálót a világűrben, a Föld felett több mint 300 kilométerre.