Valami nagyot robbant a kínai űrközpontban, egy műhold is látta
Kína szereti úgy jellemezni űrprogramját, mintha az lenne a világ legjobbja. Ez azonban nem mindig van így.
Kína szereti úgy jellemezni űrprogramját, mintha az lenne a világ legjobbja. Ez azonban nem mindig van így.
A férfi vlogot vezet az utazásairól, egy rakétaindító állomáson fogták el őt, és fehérorosz partnerét.
Az orosz elnök szerint lehetetlen a modern világban bárkit is teljesen elszigetelni, különösen nehéz egy olyan hatalmas országot, mint Oroszország.
Újabb teherszállítmányt indított el a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) az amerikai űrkutatási vállalat pénteken. Egyúttal ez volt az 50. próba, amelynek során az űrhajót felvivő rakétát úgy térítették vissza a Földre, hogy újra felhasználható legyen.
A világon elsőként hoz létre mesterséges meteorzáport egy japán űrvállalat, amely egy apró műhold segítségével fogja előidézni az elsősorban szórakoztató célú látványos égi jelenséget.
Nem vicc: nem kell többé Szlovéniáig vagy Ausztriáig menni egy vadvízi kalandért, két év múlva elég lesz elugrani Kiskörére.
Ködösített a Miniszterelnökséget vezető miniszter két hete, amikor azt mondta: megvalósíthatósági tanulmány alapján építenének űrközpontot Gyulaházán hárommilliárd forintért. Ilyen dokumentum ugyanis nem létezik. A kétezer lelkes szabolcsi falu ettől függetlenül az utolsó szalmaszálként tekint a turistavonzó látványosságra, de a polgármester most attól tart: a támadások miatt bukják az egészet.
A gyulaházi űrközpontra szánt 3 milliárd forint "természetesen kevés, de szerencsére tudjuk, hogy végül úgyis négyszer ennyibe fog kerülni, az nagyjából elég lesz" – mondta Kovács Gergely, a párt vezetője, aki előrehaladott tárgyalásokat folytatott saját űrprojektjükről a ganümédeszi és a szíriuszi kormánnyal.
Sok szeretettel köszöntjük a Magyar Népköztársaság első (és utolsó) űrhajósát annak alkalmából, hogy a szülőfalujában hárommilliárdból űrközpontot épít a kormány.
A svájci Swiss Space Systems (S3) űrcég bejelentette, hogy űrkikötővel és kutatóközponttal ellátott űrközpont megépítését tervezi 2020-ig a közép-horvátországi Udbinaban – adta hírül a horvát sajtó. A tervről egy zágrábi bemutatón számoltak be.
A Japán déli részén lévő tagesimai űrközpontból vasárnap sikeresen felbocsátottak egy rakétát, amely kémműholdat állított Föld körüli pályára.
Ötvenöt évvel ezelőtt, 1957. október 4-én lőtték fel az első műholdat az egykori Szovjetunióban. A mindössze 83,6 kilogrammos, 58 centiméter átmérőjű műszer fellövése jelentette a szovjet űrkorszak kezdetét. Ezt annak idején a nyugati szakemberek is elismerték.