Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Ősi_Attila

Tech hvg.hu

Erdélyben bukkant dinoszaurusz-csontvázakra egy magyar vezetésű kutatócsoport

Az ELTE Őslénytani Tanszék munkatársai által vezetett nemzetközi kutatócsoport 2019 óta folytat ásatásokat az erdélyi Valiora nevű település közelében. Az azóta feltárt leletegyüttesük számos, a kréta időszak legvégén élt növényevő gerinces állattól származó csontot tartalmaz, melyek tudományos feldolgozása még jelenleg is zajlik.

Plázs Bodnár Zsolt

Valóra válhat-e a Jurassic World világa?

Borostyánkőben fennmaradt dinó-DNS? Tollak helyett pikkelyekkel borított őslények? Egymással "beszélgető" velociraptorok? A Jurassic Park-filmek rengeteg tudományos kérdést felvetnek – ezeket tettük most fel a Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció két tagjának, akik azt is elárulták, mi lehet az egyetlen út ahhoz, hogy valaha dinoszaurusznak kinéző élőlényeket láthassunk.

Tech MTI

Ősállatcsontokat találtak a Bakonyban

Dinoszauruszok, repülőhüllők, kerek őshalak maradványai kerültek elő egyebek között az idei, tizenegyedik ásatási szezonban a 85 millió éves iharkúti lelőhelyről, amelyet Ősi Attila paleontológus fedezett fel 2000-ben.

Tech MTI

Imádták a Bakonyt a dínók

Harmincféle gerinces, köztük hat dinoszauruszfaj maradványai kerültek elő az elmúlt tíz évben a Bakonyból, amelynek egyedülálló élővilága volt a kréta időszak végén - mondta az Ősi Attila paleontológus az új ásatási szezon kapcsán.

Tech Szegő Iván Miklós

Hogyan tarthatjuk itthon lángelméinket?

Tizenhatan nyertek ötéves tudományos kutató-csoportvezetői megbízásokat a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) támogatásából. A győztesek egy része külföldről tér haza, hogy itthon érjen el újabb tudományos eredményeket.