Szabálysértés kiguberálni a kukákból a betétdíjas palackokat, komoly büntetés is jár érte
Ha egy köztéri kukába dobja valaki, akkor az onnantól már a koncessziós társaság tulajdona.
Ha egy köztéri kukába dobja valaki, akkor az onnantól már a koncessziós társaság tulajdona.
Németországi mérnökök új fejlesztése révén kevesebb energiába kerülhet lehűteni egy ingatlant.
Ha egy anyag szilárd és emellett még könnyű is, akkor számos területen lehet használni. Amerikai kutatók két egészen különleges alkotóelem felhasználásával olyan anyagot készítettek, amelyek mindkét kívánalomnak eleget tesz.
Napról napra lehet végigkövetni egy éven át, mi történik a termőföldbe zárt cigarettákkal – mi bomlik le, mi marad meg, és mi megy végbe az üvegben 365 nap alatt.
A Pennsylvaniai Egyetem kutatói LionGlass néven kifejlesztettek egy olyan üvegtípust, ami nem csak tízszer jobban ellenáll a törésnek, de még az előállítás is 30 százalékkal kevesebb energiát igényel. Mindez pedig számos területen hozhat áttörést.
A Torontói Egyetem munkatársai egy olyan új ablaküveget tesztelnek, melyben folyadékot lehet keringetni. Függően attól, hogy milyen folyadék áramlik a többrétegű üvegben, több dolgot is ki lehet szűrni – például nyáron elég csak a fényt beengedni, a hőt adó infravörös sugárzás „kizárható”. A kutatók szerint az általuk „folyékony ablakként” emlegetett fejlesztéssel jelentősen spórolni lehet a környezetterhelésen és a rezsiszámlákon is.
Egyes Pixel 7-tulajdonosok arról számoltak be, hogy a készülék kameráját fedő üveg magától eltört, aminek a javítása csak a teljes kamera cseréjével lehetséges. Ez azonban rendkívül drága, és arra sincs garancia, hogy egy másik, ugyanolyan modul nem fog szintén eltörni.
Egy, az alufóliánál 1600-szor vékonyabb nanoréteg megakadályozhatja, hogy az üvegfelületek bepárásodjanak, ami a szemüvegek mellett számos más üveg esetében is hasznos lehet.
Az Oxfordi Egyetem kutatói számoltak és kísérleteztek, hogy aztán kiderüljön, hogyan akadályozható meg, hogy a ketchup a ruhánkon landoljon.
A svájci kutatóknak sikerült olyan napelemet építeniük, amivel végre megéri helyettesíteni a hagyományos ablaküveget.
Az átlátszó fa helyettesítheti többek közt a polipropilént, a polivinil-kloridot, azaz a PVC-t, az akrilt, de még a polietilént is.
Soha nem szabad fényvisszaverő tárgyakat, például tükröt az ablakpárkányon hagyni, mivel az felerősítheti a beérkező napsugarakat. A jelenség két esetben is komoly tűzvészhez vezetett Angliában.