Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#újrahasznosítás

MOHU

Karácsonyi rendrakás, avagy így szabaduljon meg okosan a kiselejtezett ruháktól

<strong>Indul az ünnepi időszak előtti selejtezés és gardróbfrissítés, de mi legyen a megunt ruhákkal, textíliákkal? Akár használható, vagy már elnyűtt darabokról van szó, érdemes tudatosan megválnunk tőlük, hogy minél kevesebb kárt okozzunk a környezetünknek. Adunk pár ötletet, és elmondjuk, hogy ez miért fontos.</strong>

MOHU

A fémhulladék második élete

A MOHU koncessziós rendszere alapjaiban alakította át a magyar hulladékgazdálkodási piacot, ennek részeként a fémhulladék feldolgozására és újrahasznosítását is. Az eddigi gyakorlattal szemben, ahol a hulladékudvarok csak a fémtartalmú hulladék tiszta változatát vették át, az új rendszerben a hulladékudvarokba már nem csak a lecsupaszított fémet lehet bevinni. A MOHU munkatársai a beérkező hulladékot alaposan átvizsgálják, majd megfelelő technológiákkal részekre bontják, így az egyes alkotóelemek – beleértve a műanyagot, üveget és egyéb anyagokat – is a megfelelő helyre kerülnek, ezzel csökkentve a környezetterhelést és növelve az újrahasznosítható anyagmennyiséget.

MOHU

Napi hatmillió palackot váltunk vissza, és ez még csak a kezdet

Talán nem is gondolnánk, hogy egy évben egy magyar lakosra vetítve mennyi PET-palack, alumínium doboz és üveg kerül forgalomba: összesen 3,2 milliárd darabról beszélünk! Ez egy főre lebontva évente 333 darabot jelent, gyakorlatilag az év minden napjára jut egy darab. A csomagolóanyag főként a kommunális hulladékban végezte, és nem lett újrahasznosítva, a több EU-s ország után Magyarországon is bevezetett DRS visszaváltási rendszernek köszönhetően immár 300 millió palack, üveg és doboz hulladéka került megfelelő helyre, de ez a szám folyamatosan nő.

Vállalkozás hvg.hu

Kínai akkubontóknál házalt Nagy Márton Pekingben

Pekingben tárgyalt egy sor akkumulátor-újrahasznosító céggel a nemzetgazdasági miniszter, &#8220;megismerésük és lehetséges magyarországi befektetéseik megvizsgálása céljából&#8221;. Vagyis arról igyekezett őket meggyőzni, hogy telepítsenek üzemeket Magyarországra, &#8220;lehetőséget teremtve a használt akkumulátorok nagy mennyiségű újrahasznosítására&#8221;. Az újrahasznosítás egyébként uniós kötelezettség.