Győrfi Pál szerint nem terhelték túl a betegek az új fővárosi ügyeleti rendszert
Átlagosan 2-3 óránként esett be egy ember az ügyeletekre a fővárosban a keddi indulás utáni első három napban. Hétvégén pöröghet fel a dolog.
Átlagosan 2-3 óránként esett be egy ember az ügyeletekre a fővárosban a keddi indulás utáni első három napban. Hétvégén pöröghet fel a dolog.
Budapesten is átalakult a háziorvosi ügyeleti ellátás október elsejével. Vidéken már másfél éve működik az új rendszer, az eddigi tapasztalatokról és arról, hogy miért lett volna jobb elhalasztani az átállást, Álmos Pétert, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnökét kérdeztük.
Lehet, hogy hosszú távon is szükség lesz a „rásegítő munkaerőre”.
A Magyar Orvosi Kamara azt kéri, halasszák el a budapesti ügyelet átalakítását.
Mindeddig hat megyében üzemelt az új ügyeleti rendszer. A most átállított három megyében is még a nyár folyamán vezették volna be az új rendszert, ám azt elhalasztották, mert nem állt rendelkezésre elegendő munkaerő a váltáshoz.
Jogszerűtlenül fenyegeti a kormányhivatal pénzbírsággal és a működési engedélyük bevonásával a háziorvosokat. Takács Péter államtitkár hiába hivatkozik az ügyeleti munkáról szóló jogszabályra, a Magyar Orvosok Szakszervezetének jogász végzettségű alelnöke szerint jogi ellentmondás áll fenn.
Nagyon sok változást hoz az új orvosi ügyeleti rendszer, amely jövő tavaszra országossá válik. Az Országos Mentőszolgálat szerint minden remekül működik, de ettől még az érintettek körében – legyenek orvosok vagy betegek – nagy a bizonytalanság. Megkérdeztük a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnökét, mit gondol az ügyeleti pontok számának csökkentéséről, illetve az ellátás biztonságáról. Ő már látja, mitől lehet jó ez a rendszer.