Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#élet_értelme

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Így tegyünk meg kis lépéseket egy jobb élet felé

A boldogsággal kapcsolatban mindenkinek a tarsolyában van egy jó tanács, mint a „majd úgyis minden jóra fordul” vagy „csak a jó dolgokra gondolj, és akkor bevonzod azokat”. A legtöbb ilyen kéretlen tanácsban az a közös, hogy görcsös követésük jó eséllyel boldogtalanabbá tesz minket, mint ahonnan elindultunk. Valójában nem nagyon nehéz elérni a vágyott boldogság állapotát, bár univerzális megoldások nem léteznek.

Itthon hvg.hu

Csepeli György: Magyarországot „kolbásszal, pálinkával és meccsel működtetik” 

Lesújtó képet festett a magyar valóságról, oktatásról, a hatalom manipulációiról, politikusokról – noha egykor maga is az volt – Csepeli György szociológus, aki egy interjúban azt is elárulta, hogy szerinte a jelenlegi iskolarendszer nem készít fel semmi fontosra, viszont van náci gondolkodás, és lesz olimpia is, ha Orbánon múlik. Mondott azért jót is: a rendszer javára írta, hogy „nem véres a keze”.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Veled élek, de nem érted

Mindenki életében legalább egyszer helyet követel magának a töprengés a létezés értelméről. Az ilyen nagy kaliberű kérdés azonban nemcsak önmagunk meghatározásában játszik fontos szerepet, de érinti a velünk együtt élőket, a hozzánk legközelebb álló társunkat, párunkat.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Az ünnepek után mindig aktuális: az evés az élet értelme?

Élet és étel: csak a betűk sorrendje a különbség a két szó között, és sokan játszottak már az „élet étterme” kifejezéssel is. Nyílt ilyen nevű étkezde, szerepel Popper Péter egyik könyveként (Mi az élet étterme?), és a Frédi és Béni rajzfilmsorozat fordítóit is megihlette, hiszen az egyik résznek pont ezt a címet választották. De valóban ennyire közel áll egymáshoz az élet értelme és az étkezés?

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Ezt gondolja a pszichológia az élet értelméről

Miért vagyunk ezen a Földön? Mi az értelme a létezés egészének? Hogyan tudunk teljes életet élni? Amikor ezeket a minden korban izgalmas kérdéseket nézzük, lényeges, hogy az emberen „kívül” vagy „belül” keressük a támpontokat.