Fillérekből működik, elnyűtt gumiabroncsokból áll össze egy új víztisztító-sótalanító berendezés, amelynek sokan örülnetnek
Több szempontból is forradalmi az a víztisztító berendezés, ami egyszerre old meg két problémát is.
Több szempontból is forradalmi az a víztisztító berendezés, ami egyszerre old meg két problémát is.
Mi mentheti meg a Földet és az emberiséget az éghajlatváltozás pusztító következményeitől? Összeállításunkban olyan ígéretes technológiák közül válogattunk, amelyek globális méretekben észszerűen megvalósíthatók (megvalósítandók), illetve kisebb léptékben már ma is működnek.
Nagyjából 6 millió évvel ezelőtt kiszáradt a Földközi-tenger, és ez az állapot körülbelül 700 ezer éven át eltartott. Ennek köszönhetően alakulhatott ki a most felfedezett hatalmas ivóvízkészlet Szicília alatt.
Nem hétköznapi megoldást talált a kanadai Oneka Technologies az energiaigényes sótalanításra: a hullámok segítségével végzi el a teljes folyamatot, környezetbarát módon.
Fontos mérföldkő lehet az édesvízproblémák kezelésében a Waterlooi Egyetem munkatársainak új felfedezése, melynek már az ötlete is a természetből eredeztethető.
A klímaváltozás és a népességszaporulat következtében ugrásszerűen megnőtt az ivó- és öntözővíz miatt kirobbant konfliktusok száma. De egyre több a példa arra is, hogy a feszültségeket nem csak fegyverrel lehet megoldani.
Naponta több mint 1,5 milliárd tonna édesvíz került az óceánba a gigantikus A68 jéghegyről, amikor a legintenzívebben olvadt.
Egy most záruló projekt során speciális mintavételi módszert fejlesztett ki egy független laboratórium, amivel sokkal pontosabb és megbízhatóbb eredmények születnek a mikroműanyagok kutatása során.
Az Ok névre hallgató gleccser volt az első Izlandon 2014-ben, amely elolvadt. A kutatók most emléktáblát állítottak neki.
A tengerfenékről szivárog az édesvíz, a tó az utolsó jégkorszakban keletkezhetett.
Kiszáradóban vannak Izrael vízforrásai az izraeli vízügyi hatóság szerint – jelentette a Jediót Ahronót című újság. A tudományt segítségül hívva sótalanítással próbálkoznak, a lakosság zömét már most is csak ezek segítségével tudják ivóvízhez juttatni.
Az édesvízi ökoszisztémák egy része is savasodik a szén-dioxid-kibocsátás miatt – állapították meg német kutatók, akik szerint a jelenség fenyegetést jelenthet a halállományra és a vízminőségre.