Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#ébrenlét

Sedacur forte

Így maradjon ébren, ha nincs ideje alvásra

Felnőtt korunkban hajlamosak vagyunk egy hosszú, pihentető alvást luxusnak tekinteni, pedig tinédzser korunkban – ha szerencsések voltunk – elképzelhetetlen lett volna, hogy hétvégén 10-11 előtt kikeljünk az ágyból. Ebben a cikkben megnézzük, hogy egészen pontosan hány óra alvásra lenne szükségünk, hogy nappal jól funkcionáljunk. Javaslunk néhány trükköt, amellyel „meghackelhetjük” az alvásidőnket, ha éppen sok a dolgunk, de megnézzük azt is, hogyan tarthatjuk magunkat ébren kevés alvás után.

Plázs Patyi Máté

Hogyan éljük túl a vizsgaidőszakot? – A legjobb praktikák a leghosszabb napokra

Fogytán az erő, de még nehéz vizsgák vannak hátra a vizsgaidőszakból? Ilyenkor már bármi – de tényleg, bármi – jól jön, hogy ébren tudjunk maradni, és valahogy magunkba tudjunk sajtolni annyi tudást, hogy az a másnapi vizsgára elég legyen. Patyi Máté humanökológia szakos, alapos ajzószer-háttértudással rendelkező vizsgázónk feltérképezte a lehetőségeket – alkonyattól pirkadatig.

Plázs MTI

Megtalálták az alvás-ébrenlét agysejtjeit

Amerikai kutatók azonosították azt a neuroncsoportot, amely meghatározza, hogy felébredünk-e a fénytől vagy nyugodtan alszunk mellette - idézte a ScienceDaily című ismeretterjesztő portál.

Plázs MTI

A fáradt agy egyszerre alhat és lehet ébren

Patkánykísérletek azt mutatják, hogy a fáradt agy bizonyos részei alvó állapotba kerülhetnek a másodperc töredékére, miközben a teljes szerv folyamatosan ébren van - állapították meg amerikai kutatók.

Napi merítés hvg.hu

Fotók az ébrenlét és álom határáról

Martin Stranka alkotásai az ébrenlét és az álom határán lebegnek, azokban a másodperctöredékekben, amikor az ember mindkét világban létezik egyszerre. A Spottr.hu oldal a fotós munkáját mutatja be.