A kommunista titkosszolgálatnak még egy ikebanakör is gyanús volt
A foglalkozásokat Kereszty Kornél vezette a Dagály utcai ifjúsági házban, ám az állambiztonság úgy döntött, hogy Keresztyt ki kell szorítani a helyről.
A foglalkozásokat Kereszty Kornél vezette a Dagály utcai ifjúsági házban, ám az állambiztonság úgy döntött, hogy Keresztyt ki kell szorítani a helyről.
A történész szerint az államfő édesapjának semmi félnivalója nem lehetett a pártállami rendszertől, ezt bizonyítja, hogy nem maradtak fenn adatok arról, hogy az állambiztonság megfigyelés alatt tartotta volna dr. Sulyok Lászlót, mint az a nyilas vagy nemzetiszocialista múlttal rendelkezők esetében gyakori volt, illetve az is tény, hogy sem Sulyok László, sem a gyermekei pártállam alatti karrierjét nem hátráltatták az 1944-ben történtek.
Az ügynök a Nobel-díjas tudós egyik kedvenc tanítványa volt.
Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára szerint a továbbiakban a Beatrice frontemberét már nem kezelték ellenséges személyként.
Hatvan éves, megállapodott, háromgyerekes családapa, több mint húsz éve egy kéményseprő cégnél dolgozik, elégedett az életével, és nyáron újra fellép Orfűn, a Toxic fesztiválon. A 80-as években a CPg punkzenekar alapítójaként két évet ült államellenes izgatás miatt, aztán a katonaság elől Amerikáig menekült. Hogy volt pontosan a csirkedarálásos-koncert? Mi volt az Erdős Péterrel való találkozón? Hogy éltek a punkok Pol Pot megyében? Interjú Benkő Zoltán Güzüvel.
Az 1950-es években bárkire rá lehetett fogni, hogy szabotál, ami akár halálos ítéletet is jelenthetett.
A Kádár-rezsim titkosszolgálata 41 ügynökkel figyeltette az írót.
A popcézár egy németországi úton tüntetett el a magyar zenekarok napidíjából pár márkát.
Az egykori legendás gitáros, Radics Béla durván beszólt az Illésnek és az Omegának – mindezt egy ügynöki jelentésből tudhattuk meg.
A szovjet típusú magyarországi államhatalom és a zsidó felekezet viszonyáról eddig nem jelent meg átfogó igényű munka. Ezért kiemelkedő fontosságú a holokauszt utáni magyarországi zsidóság társadalmi helyzetét kutató Kovács András könyve, A Kádár-rendszer és a zsidók, amely egyszerre 33 év történetét áttekintő tanulmány és az annak megállapításait bizonyító dokumentum-gyűjtemény.
Lang Györgyit egy közlekedési kihágás miatt akarták sarokba szorítani.
Görbe Nóra koncertjén például a zenekar tagjainak pólóján 56-os szám volt.