Tökéletes álcázást fejlesztett Kína, 30-80 mp alatt bármilyen környezetbe belesimul az új anyag
Katonai célokra használhatja a jövőben Kína azt az álcázási technológiát, ami képes adaptívan reagálni a környezetre.
Katonai célokra használhatja a jövőben Kína azt az álcázási technológiát, ami képes adaptívan reagálni a környezetre.
Dél-koreai kutatók a macskák szemének felépítését próbálták meg lemásolni egy újfajta éjjellátó kamerához, a végeredmény azonban még nem tökéletes.
Az oroszok már a fronton is kipróbálták azt az új köpenyt, amely elrejti viselőjét az infravörös kamerák elől.
Ezzel a kérdéssel illusztrálja Lorian Schweikert amerikai tengerbiológus azt a rejtélyt, amelynek megoldásához ő és kollégái kissé közelebb juthattak. Azt kezdték kutatni, miképpen oldja meg a disznóhal (Lachnolaimus maximus), hogy bőre folyamatosan alkalmazkodjon a környezetének színéhez és mintázatához.
Már-már Harry Potter láthatatlanná tévő köpenyét idézik a legújabb álcázási módszerek, amelyekre az ukrajnai hadszíntéren is szükség van. Főképp a hőérzékelés hihetetlen fejlődése kíván újszerű válaszokat.
Rendkívül hatékony lehet egy új, szúnyogellenes készítmény, amelyből egy vékony réteg is elég lehet ahhoz, hogy meg se közelítsenek minket a vérszívók.
Nem hétköznapi módszerrel védi magát egy békafaj, amit most fedeztek fel Pápua Új-Guineán négy másik fajjal egyetemben.
Korábban képzőművészek, divattervezők és filmesek is közreműködtek az ellenség megtévesztésében. Egy amerikai elit alakulat legendás mutatványokkal verte át a németeket a II. világháborúban.
A Fleischmann üvegbéka a vörösvérsejtjei „elrejtésével” trükközik, hogy ne essen a ragadozók áldozatává, miközben alszik.
Hasonló fejlesztések korábban is léteztek, de ilyen gyors és pontos egyik sem volt. A technikát a hadsereg is kamatoztathatja.
Az újdonság belsőégésű motoros, hibrid és elektromos változatokban fog támadni.
A rejtőzködő szabadidő-autót a belvárosban fotózták le.