Azzal nem lehet megsérteni személyiségi jogot, hogy egy döntésről a média állít valamit, amivel az adóhatósági vezető nem ért egyet – végeredményben erre jutott a bíróság azt követően, hogy a NAV főigazgatóját végre tanúként is meghallgatták.
Csupán 13,5 milliárd forinttal lóg a NAV-nak egy kínai magánszemély, aki régi motorosnak számít az adótartozók között. De valamiért felkerült az adóhatóság toplistájára a Nokia Komárom Kft. is. Sőt, Orbán Viktor egyik rokonának a cége is egy nagy adótartozói listán szerepel. Zuschlag János, Stadler József, Portik Tamás is a szégyenlistán, de Győzike már lekerült róla. Egy cukros áfacsalási ügyhöz köthető cég másfél évvel az után került fel rá, hogy az adónyomozók kiszálltak hozzá.
Ha a kísérlet sikerül, a magyar kormánynak biztosan megtetszik az ötlet. Így jártunk a fordított áfával, az online pénztárgépekkel és egy sor adóbeszedési újítással, amikkel Európában mostanában próbálkoznak. Ha nem sikerül a kísérlet, a magyar cégvilág fele bedől.
Vida Ildikó visszalépett egy pertől, egy másik NAV-vezető el sem ment egy tárgyalásra, egy harmadik vesztett. A hatalom igyekezett és igyekszik megleckéztetni a két éve indult áfabotrány kirobbantóját, és azokat, akik Horváth András mellé álltak. De eddig gólparádéval vezetnek Horváth Andrásék a bíróságon. Van egy, az USA-ban kitüntetett korrupciókutató, akit most negyedszer pereltek be a hatóságok kijelentései miatt. Közben úgy tűnik, mintha csigalassúsággal haladna a nyomozás az igazi ügyben, ami miatt feljelentést is tett az áfabotrány kipattintója.
Mikóczy Zoltánt és 10 társát eddig előzetes letartóztatásban tartották egy nagy, a NAV gyanúja szerint adócsalás miatt. Most házi őrizetbe kerülnek, illetve lakhelyelhagyási tilalom mellett mehetnek haza.
A Kiskőrösön és környékén működő, a NAV gyanúja szerint cukorral adócsaló bűnszervezet tagjai – köztük a most elpusztult Overdose gazdája, Mikóczy Zoltán – továbbra is a hűvösön ülnek, de az űrt rögtön betöltötték mások. Közben olyan vállalkozásokra is sár fröccsen, amelyeknek – az elmesélésük szerint – az a pechjük, hogy kapcsolatba kerültek a gyanúsított céggel.
Már nem csak egy NAV-vezetőt, több más személyt is gyanúsít a rendőrség a NAV-botrányban, amit Horváth András robbantott ki 2013 őszén. A kitiltási ügyben is van már gyanúsított.
Bűnszervezetben elkövetett áfacsalással gyanúsítják Mikóczy Zoltánt – tudta meg a hvg.hu. Társaival régóta csalhattak áfát cukorral. Prominens magyar nagyvállalatok szálltak be az Overdose ügyeivel foglalkozó cégébe, ott van az OTP Bank, a Mol, a Közgép, a CIG Pannónia és a Demján Sándor nevével fémjelzett Euroinvest. A román hatóságokkal már egyszer meggyűlt a baja Mikóczynak.
A kitiltási listával hírbe hozott Dávida Marianna személyiségi jogi perében súlyos állítások hangzottak el szerdán. Állítólag az adóhatóságnál utasításba adták, hogy ki kell hagyni a jelentésből egy amerikai cég 40 milliárd forintos adókülönbözetét. Az erről valló tanút nem sokkal a konfliktusos vizsgálat után váltották le NAV-vezetői posztjáról. Az adóhatóság szerint a hivatkozott tanú nem ezt mondta, hanem azt, hogy szakmai véleménykülönbség volt a felek között.
Kezd kínossá válni a NAV számára a helyzet, pár héten belül többedszer kényszerül magyarázkodásra a hivatal. A felettes szervük, az NGM zéró toleranciát hirdet a szabályszegő NAV-osokkal szemben.
Konferenciát szerveztek az áfacsalásról és korrupcióról az Európa Parlamentben, Horváth Andrásék a magyar helyzet kilátástalanságát tudták felmutatni, a románok lekapcsolt csaló politikusokat. Bandaháború a szervezett áfacsaló csoportok között.
Becsületének és jó hírnevének állítólagos megsértése miatt fizettetne 3 milliót az adóhivatal az áfabotrányt kirobbantó Horváthtal és egy korrupciókutatóval is.