10 éven át figyeltek meg embereket, az eredmény egy jó tipp a demencia ellen
Túl azon, hogy az éneklés és muzsikálás pillanatnyi örömöt is ad, brit kutatók kiderítették, hogy további, nagyon fontos előnyökkel is jár az idősebbekre nézve.
Túl azon, hogy az éneklés és muzsikálás pillanatnyi örömöt is ad, brit kutatók kiderítették, hogy további, nagyon fontos előnyökkel is jár az idősebbekre nézve.
Ha a zenéről nehéz beszélni, akkor a hang fizikai benyomását talán még nagyobb kihívás lehet szavakba önteni. Az érzetet a mainstream megoldásoknál sokkal kifinomultabb hangzást és “hang-erőt” nyújtó, saját maguk által épített hangrendszerekkel próbálják közönségüknek átadni az itthon és a világon is szubkultúraként létező sound system világ művészei.
A pszichoterápiától a gyógypedagógiáig sok területen hatásos a zeneterápia. Bár a zene emberi agyra gyakorolt hatásának pontos mechanizmusairól sokszor csak feltételes módban mer fogalmazni a tudomány, ott már tartanak a kutatások, hogy felhasználásukkal új, terápiás célra is jól használható hangszereket lehessen alkotni.
Egy újabb kísérlet bizonyítja, hogy a tehenek valamiért nagyon lelkesednek a lassú, de hangulatos dallamokért.
Kinek mihez van tehetsége, ugyebár.
Egyedül a kakadu képes hangszerrel zenélni az állatok közül: az ausztrál Queensland állam Cape York félszigetén élő, félénk pálmakakadu ágakkal dobol a fatörzseken – állapította meg egy ausztrál kutatás.
Diego Stocco bármiből tud zenét csinálni. Mutatjuk.
A Kickstarteren már össze is gyűlt a pénz arra a kesztyűre, amellyel bármilyen hangot, zenei részletet és hangszert használhatunk az ujjaink és kezünk mozgatásával.
A világ több pontján is találhatók olyan orgonák, amelyeket nem emberek működtetnek, hanem a víz és a szél.