Megcsinálták a zajszűrős ágyneműt, és még hangszóróként is működik
Amerikai kutatóknak sikerült megoldaniuk, hogy a zajszűrő fülhallgatókhoz hasonló tulajdonsággal ruházzák fel az ágyneműt.
Amerikai kutatóknak sikerült megoldaniuk, hogy a zajszűrő fülhallgatókhoz hasonló tulajdonsággal ruházzák fel az ágyneműt.
<strong>A hangember – ha nem lenne negatív felhangja ennek a kifejezésnek, tökéletesen le lehetne írni vele Hacki Tamást, aki a 60-as, 70-es években sajátos fütyülésével kápráztatta el a világot, később tudósként a hang természetét tanulmányozta, orvosként pedig a hangképző- és hallásbetegségben szenvedőket gyógyította. Úgy véli, sürgősen lépni kell, mert súlyos halláskárosult lehet pár év múlva a fél ország. Interjú. </strong>
Lehet, hogy a szélerőművek lapátjai mégsem annyira veszélyesek a madarakra. Ezt derítette ki egy amerikai közgazdász, a Genfi Egyetemen kutató Erik Katovich.
A zajártalom okozta halláskárosodás, ami aztán egy életen át kíséri az embert, sem gyógyszerrel, sem műtéti úton nem gyógyítható.
Nemcsak játszani lehet vele. Görög és francia mérnökök a városi zajokat tökéletesen kiszűrő hangszigetelő felületet építettek egy nagy tömegekben is hozzáférhető tárgy felhasználásával. Ez a pingponglabda.
Számos tengeri élőlényre van negatív hatással, és veszélybe sodorhatja a bálnák fennmaradását a jelentős zajszennyezéssel járó hajóforgalom – erősítette meg ír Óceánkutatási és Természetvédelmi Szövetség (Ocean Research and Conservation Association, ORCA) és a Huawei által indított Smart Whale Sounds projekt legújabb kutatása. Ennek eredményeit az OceanTech Summit keretében ismertették Baltimore-ban, ahol egyúttal bemutatták a projekt részeként Írország déli partjainál kiépített intelligens riasztó- és akusztikai adatgyűjtő rendszert, amely hozzájárul a tengeri forgalom és az élővilág zavartalanabb együttéléséhez.
Akadtak, akik zavaróan hangosan énekeltek vagy túl hangosan ütötték a billentyűket.
Rossz hatással van az emberi szervezetre a városi forgalomból eredő zaj- és légszennyezés – erre a megállapításra jutott az American College of Cardiology legújabb, 240 000 ember bevonásával készített kutatása.
Minél nagyobb a zaj, annál jobban emelik a hangjukat a palackorrú delfinek, és ezek hossza is növekszik.
A fény- és zajszennyezés a madaraknál is kialvatlanságot okoz egy új kutatás szerint.
A Gunnlaug függöny tompítja a mindennapokban hallható zajokat, így például a tányérok és evőeszközök csörömpölését is.
Sokkal jobban hallják egymást a tengeri állatok a járványügyi korlátozások miatt elcsendesedett vizekben – állapították meg kanadai és új-zélandi kutatók.