Veszélybe kerültek a sündisznók, egy évtized alatt harminc százalékkal csökkent az állományuk
Európa-szerte elterjedtek voltak a kistestű emlősök, azonban az urbanizáció miatt évről évre közelebb kerülnek a kihaláshoz.
Európa-szerte elterjedtek voltak a kistestű emlősök, azonban az urbanizáció miatt évről évre közelebb kerülnek a kihaláshoz.
Csak látszólag tűnik könnyűnek megállapítani, hogy kihalt-e egy állat; valójában alig van ennél nehezebben megválaszolható és megosztóbb kérdés a biológiában.
Román természetvédők 259 madárfaj helyzetét elemezték, ebből 7 tartozik a súlyosan veszélyeztetett kategóriába, 27 további faj pedig mérsékelten veszélyeztetett. Az elmúlt évszázadban 12 madárfaj tűnt el a romániai költőállományból.
Negyven százalékkal magasabb a vadon élő tigrisek száma a világon, mint azt eddig feltételezték a szakemberek, és az állomány stabilizálódni, sőt növekedni látszik – közölte a Természetvédelmi Világszervezet (IUCN).
Az omikron variáns megjelenésével került a listára tizenegy ország. Mivel már Nagy-Britanniában a helyi közösségekben terjed a koronavírus új mutációja, már nincs értelme fenntartani az utazási korlátozást.
A világ legnagyobb gyíkjának tartott komodói varánuszokból is egyre kevesebb példány él a klímaváltozás miatt átalakuló élőhelyük és az emberek pusztító tevékenysége miatt.
Az oroszlánok és gepárdok közelebb lehetnek a kihaláshoz, mint amennyire ez a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) veszélyeztetett fajokat regisztráló Vörös Listáján szerepel - vélik szakértők, akik arra figyelmeztetnek, hogy az egyes populációk drámai csökkenése észrevétlenül történhet meg.
Globális térképet készített egy nemzetközi kutatócsoport azokról a térségekről, ahol a szárazföldi gerinceseket jelentős veszélyek fenyegetik.
Több tucat teknős, köztük egy vörös listás faj elpusztult egyedeit mosták már partra a hullámok.
A vadorzás és az élőhelyek elvesztése miatt a kihalástól fenyegetett kategóriába került az erdei elefánt (Loxodonta cyclotis) a Természetvédelmi Világszervezet (IUCN) vörös listáján.
Egy nemzetközi kutatás arra figyelmeztet, hogy a világon ötből két növényfaj eltűnőben van a környezetpusztítás miatt.
Negyedik utódját hozta világra egy keskenyszájú orrszarvú a kenyai Meru Nemzeti Parkban, a faj a kihalás szélén áll.