5-7 perc alatt jelzi a szívrohamot egy új eszköz
Amerikai kutatók egy olyan apró chipet terveztek, amelyik perceken belül, gyorsan és pontosan jelzi a szívrohamot, a vér biomarkereit használva.
Amerikai kutatók egy olyan apró chipet terveztek, amelyik perceken belül, gyorsan és pontosan jelzi a szívrohamot, a vér biomarkereit használva.
Amerikai és ausztrál kutatók olyan vértesztet fejlesztettek ki, aminek köszönhetően elkerülhető lehet a rák diagnosztizálásának invazív módja, a biopszia végrehajtása.
Egyetlen csepp vér fehérjéiben hihetetlenül sok információ rejlik, mi több, brit kutatók módszere képes előre jelezni több tucat különféle betegség kialakulását.
Hatalmas előrelépést tehettek a tudósok afelé, hogy egy egyszerű vérvizsgálattal is diagnosztizálni lehessen az Alzheimer-kórt – méghozzá olyan elképesztő pontossággal, melyre a jelenleg alkalmazott hagyományos módszerek sem alkalmasak.
Brit és német kutatók olyan diagnosztikai rendszert fejlesztettek ki, ami a mesterséges intelligencia segítségével segít felismerni a Parkinson-kór kialakulásával kapcsolatos markereket.
Ígéretesnek tűnik ausztrál kutatók módszere, mellyel objektíven lehet kimutatni az alvási elégtelenséget. Egyszerű vérvizsgálatból kiderülhet, ha valaki már 24 óránál több ideje van talpon.
Nem kell minden egyes vérvizsgálat miatt a kórházba mennie a rákos betegeknek, mert otthon is elvégezhetik őket – ezt ígéri egy új fejlesztés. A Liberty (szabadság) nevű készüléket) a britek már tesztelik.
Svéd kutatók bizonyították, hogy egy egyszerű, elterjedt vérvizsgálat éppen olyan jó lehet az Alzheimer-kór kimutatására, mint a gerincvelői folyadék vizsgálata vagy az agyi szkennelések.
A mesterséges intelligencia a szerv biológiai életkorának meghatározásával jelezheti, ha érdemes egy lehetséges betegség miatt megelőző terápiát alkalmazni. Mindezt egy vérvizsgálatból következteti ki.
Akik tartják magukat a mediterrán étrendhez, azok körében kisebb eséllyel alakul ki kognitív hanyatlás – mutat rá egy új vizsgálat.
Vérvétel nélkül képes kimutatni a Kick Labs biotechnológiai vállalat mesterséges intelligenciával (MI) megtámogatott hangelemző programja, ki diabéteszes.
A svédországi Karolinska Intézet kutatói az eddigi legnagyobb tudományos vizsgálatot végezték el, hogy kiderüljön, mi segítheti hozzá az embert a 100 éves kor eléréséhez.