Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#vérengzés

Világ hvg.hu

Globális keresztesháború és új-zélandi idegengyűlölet – elemezték a vérengzést

Új-Zéland egyik legdurvább terrorcselekménye a christchurch-i tömeggyilkosság előtt egy személyes adatai számítógépes rögzítése ellen tiltakozó diák 1982-es öngyilkos merénylete volt. Az ország egy százaléka muszlim, dacára a merev bevándorlási szabályoknak az átlagnál kvalifikáltabb muszlimok nehezebben kapnak munkát. Elemzést írt a vérengzésről az NKE.

Világ MTI

5130 év börtönre ítéltek egy volt katonát

Egy guatemalai bíróság azért az 1982-ben elkövetett guatemalai tömeggyilkosságért ítélte el az Egyesült Államokból kitoloncolt volt katonát, amelyben társaival lemészárolták egy falu 171 lakosát.

Világ hvg.hu

Müncheni gyilkosság: felkészült a lövöldöző

Zavarodott elméjű magányos merénylő volt az a német-iráni tinédzser, aki egy müncheni bevásárlóközpontban lövöldözve kilenc embert megölt, 27-et megsebesített, végül önmagával is végzett. A tömeggyilkosságok foglalkoztatták, egyáltalán nem állt iszlám befolyás alatt – közölte a német rendőrség.

Világ MTI

Gyerekeket mészárolt le az Iszlám Állam egy faluban

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja szerint az iszlamisták rajtaütöttek egy szunniták, alaviták és iszmáiliták lakta falun Szíriában, és válogatás nélkül gyilkolták a lakókat. Legalább harminc embert agyonlőttek, megégettek vagy lefejeztek.

Nagyítás Fülöp Máté (szerkesztő)

Tienanmen: Kína legkegyetlenebb napjának évfordulója - Nagyítás-fotógaléria

Huszonöt éve, 1989-ben az omladozóban lévő szocializmust, a Szovjetunióban Mihail Gorbacsovval meginduló reformfolyamatokat és a nemzetközi hangulatot látva Kínában is megmozdult valami. A pekingi egyetem diákjai már korábban – 1986-87 telén – felléptek a politikai reformok eléréséért, de a mellettük kiálló, végül 1987-ben elmozdított korábbi főtitkár, Hu Jao-pang halálának ürügyén 1989 áprilisban ismét előálltak a követeléseikkel: sajtószabadságot, a tüntetések tilalmának feloldását, Jao-pang újraértékelését és rehabilitálását, szabadságot, demokráciát, ezen kívül a pártvezetők jövedelmének nyílvánosságra hozatalát, az oktatás támogatásánk növelését, az értelmiség helyzetének javítását is követelték. A szívrohamban elhunyt politikus emlékére összegyűlt több ezer pekingi egyetemista tüntetett a pártközpont előtt és a Tienanmen téren, a megmozdulók lelkesedése pedig Hu Jao-pang hivatalos temetése után sem csökkent. Ezt követően a kínai pártvezetés parancsba adta a katonaságnak, hogy június 4-én reggel hat órára tisztítsa meg a teret: a városba bevonuló hadosztályok egyszerűen átgázoltak a fegyvertelen civileken, útjuk során pedig agyonlőttek mindenkit, aki eléjük került. A tüntetők közé lövetés, illetve a Pekingben lezajlott vérfürdő egyértelművé tette a vezetés álláspontját: nem lesznek politikai reformok, nem lesz demokrácia, és nem lesz többpártrendszer, a keményvonalas politikusok pedig egyértelmű győzelmet aradtak a pártvezetésben. 25 éve vezényeltek tankokat a Tienanmen téri civil tüntetők ellen.

Világ hvg.hu

Szükségállapotot hirdettek Egyiptomban

Egy hónapos szükségállapotot hirdetett szerda délután négy órától Egyiptomban az ideiglenes elnökség az után, hogy véres összecsapások kezdődtek szerdán az iszlamisták kairói táborainak felszámolásakor.