Nem tetszik az alaptörvény értékrendje? Lassan jobban jár, ha a véleményét megtartja magának
Hozzá kell edződnünk, hogy a szólás- és véleményszabadságnak az Alkotmánybíróság már nem lesz az őre.
Hozzá kell edződnünk, hogy a szólás- és véleményszabadságnak az Alkotmánybíróság már nem lesz az őre.
A kritika, a humor és az érzelmek szemüvegén keresztül láttatja az eseményeket az egyik legismertebb politikai karikaturista, a francia Plantu, aki a Francia Intézetben a karikatúráiból készült kiállításának megnyitóján járt nemrég Budapesten.
Nem mindegy, hogy az állam korlátozza a vélemény szabadságát, vagy egy zártkörű klub. Petry Zsoltot egy magáncég küldte el, a Gulácsi mellett kiállók a pártállam áldozatai.
A német kancellár úgy látja, a véleményszabadság alapvető fontosságú jog.
Szándékosan korlátozta a Facebook Varga Judit közösségi oldalát az igazságügyi miniszter sugalmazása szerint, a techcég szóvivője viszont lapunknak cáfolta, hogy beavatkoztak volna. De vajon tényleg Zuckerbergék ármánykodásáról van szó, vagy netán arról, hogy a Fidesz – Donald Trump esetéből is okulva – egy Facebook-törvénnyel a háta mögött akar nekivágni a 2022-es választásnak?
Flashmobon emlékeztek a lap egykori újságírói és olvasói a Népszabadság 2016-os bezárására.
Az indexesek mellett tüntető katolikus pap, a színművészeti egyetem kormányzati lenyúlása ellen lemondásukkal tiltakozó tanárok – ritkán tapasztalt morális kiállások színesítették az elmúlt hetek belpolitikáját. A jóval általánosabb becsicskulást ugyanakkor a nemzedékeken átívelő tapasztalatok és az Orbán-kormány megalkuvókat jutalmazó politikája is segíti.
A levél aláírói közül többeket támadtak már valamilyen korábbi véleménynyilvánításuk miatt.
A műsorban Hasan Minhaj humorista Szaúd-Arábiát kritizálta, Rijád kérésére a Netflix hozzáférhetetlenné tette az országban.
Tízéves mélyponton a véleménynyilvánítás és az információ szabadsága világszerte, derül ki egy friss kutatásból, amit a Politico idéz.
"A hamisító hírforrások, a New York Times, az NBC News, az ABC, a CBS, CNN nem az én ellenségeim, hanem az amerikai nemzet ellenségei" - írta minapi Twitter üzenetében Donald Trump amerikai elnök. A BBC emlékeztet arra, hogy legutóbb a politikusok közül Sztálin szovjet és Mao kínai vezető használt hasonló kifejezéseket.
37 panasz érkezett az osztrák újságíró tavalyi publicisztikájára.