Csak minden harmadik utas vásárol teljes árú vonatjegyet
Az utasoknak mindössze 4 százaléka használ ország- vagy vármegyebérletet.
Az utasoknak mindössze 4 százaléka használ ország- vagy vármegyebérletet.
Másodpercenként 1500 jegyet tud kiállítani az új, kínai fejlesztésű vasúti applikáció, ami a tervek szerint több mint 140 ország alkalmazásait egyesíti majd.
Nem lesz jegyértékesítés se a pénztáraknál, se online.
Nagyot változik a MÁV internetes jegyvásárlási és információs rendszere, az Elvira. Vitézy Dávid szerint régóta időszerű megújulásról van szó.
A Magyar Államvasutaknál nem találják nyomát annak, hogy hónapokkal korábban bárki figyelmeztette volna őket az elektronikus jegyértékesítési rendszer hibáira. A MÁV-nál állítják, a panaszkezelésben nem hibáztak, mivel nem is volt panasz.
A MÁV-Start szerint érvénytelen az a vonatjegy, amit az online jegyértékesítő rendszerben – néhány okos gombnyomással – fizetés nélkül generálhat magának bárki. A kalauzok kezében lévő gépi revizor ugyanis jelzi, hogy ott valami nem stimmel. Bár ilyesmi hiba rendszerben hagyása nem elegáns, de tényleg nem megbocsáthatatlan bűn. Az viszont már komolyabb problémának tűnik, hogy a rendszer tömeges adatlopásra is lehetőséget ad.
Nincs semmi túlzás a MÁV és az OTP Mobil által kiadott közlemény azon sorában, hogy vásárlók százezreinek életét egyszerűsítik. A vasúttársaság online jegyvásárlási rendszerében szerdától elérhetővé vált a mentett bankkártyával történő fizetés, ami a gyakorlatban azt eredményezi, hogy a fizetési folyamat az eddig szükséged idő töredékére rövidül.
A MÁV-Start rendszere öt éve működik, tavaly nagyot ugrott a netes jegyvásárlási kedv.
Technikai okok miatt átmenetileg nem lehet az interneten vonatjegyet vásárolni – közölte a MÁV. A már megvásárolt, de még ki nem nyomtatott jegyekkel csak némi ügyintézés árán utazhatnak az utasok.
Mobiltelefon-egyenleg terhére történő vasúti menetjegy-vásárlást biztosító rendszer kiépítésére kezdeményezett közbeszerzési eljárást a MÁV-START Zrt.