Sokkoló, mérgező algoritmusokra figyelmeztet a világháló atyja
Sokkoló, mérgező közösségi média bejegyzésekről beszél a 69 éves szakember, akit a világháló atyjaként is emlegetnek. Szerinte az ellenszer most a programozók kezében van.
Sokkoló, mérgező közösségi média bejegyzésekről beszél a 69 éves szakember, akit a világháló atyjaként is emlegetnek. Szerinte az ellenszer most a programozók kezében van.
Már eddig is 167 VPN-szolgáltatás volt betiltva Oroszországban, de most napvilágot látott egy új lista, mely már 200 fölé duzzaszthatja ezt a számot. Ezek között egy olyan protokoll is van, mely a Kínai Nagy Tűzfal megkerüléséről is ismert, így lassan tényleg minden, a cenzúrát megkerülni képes szolgáltatást blokkolhatnak.
Egy régi adatbázis helyett már a teljes internetre rálát a ChatGPT, így valós idejű információkkal tud szolgálni.
Egy új törvénymódosítással teszi gyakorlatilag lehetetlenné az internetes anonimitást Vlagyimir Putyin: mostantól az is illegális lesz, ha egy szolgáltatás a VPN használatát javasolja valamilyen formában, de a személyazonosságot is igazolni kell majd az orosz szolgáltatásokba történő regisztrációk során.
Bővítményeken keresztül már a valós idejű információkra is képes lesz rákeresni a világhálón a ChatGPT – ami egyszerre okosítja meg és teszi veszélyessé a programot.
Hiába írunk 2021-et, a digitális szakadékok a legtöbb helyen egy cseppet sem lettek kisebbek – véli Tim Berners-Lee, a world wide web (www) kitalálója. A szakember szerint az internetre való csatlakozásnak alapvető jognak kellene lennie.
1969. október 29-én küldték el az első jelet az internet elődjének számító ARPANET-en, de a művelet csak félig minősült sikeresnek. A folyamat egy dolog miatt viszont mégis hangsúlyos: ettől a pillanattól számítjuk az internetes kapcsolat létezését, mely éppen ma 51 esztendős. Az újabb mérföldkő apropóján érdekes statisztikákat mutatunk.
A world wide web atyja, Tim Berners-Lee régóta nyomon követi az internet fejlődését, amely mára szerinte nagyon rossz irányt vett. A szakember kidolgozott egy koncepciót, hogyan lehetne azt újra biztonságossá tenni.
Napi nyolc órában dolgoznak, óriási nyomás alatt, minimálbérért.
Harminc éve ezen a napon valaki letett az asztalra egy javaslatot, amely rövid időn belül teljesen felforgatta a világot.
Túllépte az egymilliárdot az internetes oldalak száma – jelentette az internetes statisztikákra szakosodott weboldal, az Internet Live stats.
Tizenkilenc kattintással összekapcsolható bármely két oldal az interneten - állítja Barabási Albert-László magyar fizikus, hálózatkutató, a bostoni Északkeleti Egyetem és a Harvard Egyetem professzora, az MTA külső tagja, aki kutatási eredményeit a Philosophical Transactions of Royal Society című szakfolyóirat hétfőn megjelent számában ismertette.