Világgazdaság: Egy svájci–szlovák konzorcium mentené meg a Dunaferrt
A lap szerint a Duferco és a Minerfin párosa nem akar tulajdonrészt szerezni a vállalatban, csak a Libertyhez került eszközök üzemeltetésére vállalkozna.
A lap szerint a Duferco és a Minerfin párosa nem akar tulajdonrészt szerezni a vállalatban, csak a Libertyhez került eszközök üzemeltetésére vállalkozna.
A világ tőzsdéinek minapi megrendülése után még nem tudni, eljött-e az olcsó bevásárlás ideje, vagy tartós lejtmenetre kell felkészülni.
A Világgazdasági Fórum közzétette a legfrissebb összesítését, amely a világ vezető közgazdászainak prognózisát tartalmazza erre az évre vonatkozóan. Ennek alapján ezeknek a szakembereknek a 82%-a arra számít, hogy a világgazdaság stabil marad vagy erősödik idén – majdnem kétszer annyian vélték így, mint 2023 végén.
Évtizedek óta nem volt olyan lassú a globális gazdaság növekedése, mint ahogy az a 2020-as években várható – jósolja a Nemzetközi Valutaalap legfrissebb jelentése. A jó hír az, hogy a globális infláció csökken, vagyis az egyes kormányok egyre kevésbé hivatkozhatnak a külső hatásokra.
Eddig sem az ukrajnai háború, sem a gázai konfliktus, sem pedig az USA–Kína kereskedelmi háború nem okozott nagyobb piaci felfordulást, de Donald Trump megválasztása mindent megváltoztathat a Végzet közgazdásza szerint.
Ha a középosztály jut több pénzhez, az sokkal jobban hasznosul, mint ha a gazdagok vagyona nőne még jobban. Ráadásul ezzel még a szegények és a vagyonosak is jól tudnak járni. A középosztály néha méltatlanul elhanyagolt a napi politikában, pedig a gazdaságban egyre fontosabb réteg. Arról nem is beszélve, hogy Ázsiában évente több tízmillióan csatlakoznak ehhez a körhöz, amivel a teljes világgazdaság mostani formáját is felboríthatják.
A Nobel-díjas közgazdász szerint az amerikai gazdaság ugyan jól teljesített, ám Trump ügyesen játssza ki a populista kártyát. A német Handelsblattnak adott interjúban beszél a kínai és az európai gazdaság állapotáról is, és nem túl optimista.
A világgazdaság számára létfontosságú tengeri útvonalat támadnak a stratégiai helyen lévő Jemenből a húszik, akik az amerikai és brit haditengerészettel is dacolnak.
A kincstári pesszimizmus képviselője beismeri a Project Syndicate oldalon, hogy oly sok közgazdásszal együtt tévedett, amikor recessziót jósolt és adósságválságot a világgazdaságnak. Most soft landinget tart a legreálisabb forgatókönyvnek: lesz növekedés 2024-ben, de ez elmaradhat a lehetőségektől, csökkenhet az infláció, de nem a remélt mértékben.
Czomba Sándor hangsúlyozta: a magyar munkahelyek az elsők.
Az Egyesült Államok gazdasága tudott a leginkább alkalmazkodni ehhez a bonyolult évhez. Európát gyengíti a „nagybeteg" német gazdaság mélyrepülése, Kínában az ingatlanszektor inog.
Így nyilatkozott két Wall Street-i nagyágyú, ám nem ők az egyetlenek, akik pesszimisták a világgazdaság jövőjével kapcsolatban.