Veszélybe kerültek a sündisznók, egy évtized alatt harminc százalékkal csökkent az állományuk
Európa-szerte elterjedtek voltak a kistestű emlősök, azonban az urbanizáció miatt évről évre közelebb kerülnek a kihaláshoz.
Európa-szerte elterjedtek voltak a kistestű emlősök, azonban az urbanizáció miatt évről évre közelebb kerülnek a kihaláshoz.
Szaúdi-Arábia nagy ambícióval igyekszik differenciálni alapvetően olajkitermelésen és -értékesítésen alapuló gazdaságát. Számtalan nagyívű program is indult ennek jegyében, legyen szó futurisztikus megavárosról, focibizniszről, vagy épp a turisztikai vonzerő növeléséről. Utóbbi körébe tartozik az az eddig példátlan természetvédelmi rekonstrukciós program, amivel egy csúcsragadozót telepítenének vissza ősi élőhelyére. A párducformák eme különleges alfaja élőhelyének helyreállítása már-már bolygóépítéshez hasonlítható összetett feladat, amiből egy magyar természetvédelmi szakember is kiveszi a részét. Interjú Patkó Lászlóval, akit a WWF Magyarország Nagyragadozók programja éléről szipkázott el az a szaúdi királyi bizottság, amelyik az arab leopárd visszatelepítésén dolgozik.
A maláriát terjesztő szúnyogfajok egyedszámát is szabályozzák például a szúnyoggal táplálkozó békafajok – ha ezek egyedszáma csökken, vagy kihalnak, akkor az az emberek szemszögéből is komoly veszélyeket hordozna magában.
Az Európa-szerte kipusztulás határára került faj méretes állományát találták meg idén Fertő-Hanság Nemzeti Park területén. Meg is vizsgálták a hörcsögöket, már amelyiket nyakon tudták csípni.
Negyven százalékkal magasabb a vadon élő tigrisek száma a világon, mint azt eddig feltételezték a szakemberek, és az állomány stabilizálódni, sőt növekedni látszik – közölte a Természetvédelmi Világszervezet (IUCN).
Több mint tízezer növény- és állatfajt fenyeget a kihalás veszélye az amazóniai esőerdő pusztulása miatt, amelynek 35 százalékát már kiirtották vagy rossz állapotba került – derült ki egy mérföldkőnek számító tudományos jelentés tervezetéből.
Hiába tiltja az Egyesült Államokban szövetségi szintű jogszabály az embereknek, hogy bármiféle eszközzel 460 méternél jobban megközelítsék a bálnákat, az egyik legveszélyeztetettebb bálnafaj fiatal példánya pusztult el, mert elgázolhatta egy hajó.
A "remény szikráját" jelenti a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) szerint, hogy a védelmi intézkedések és a tenyészprogramok eredményeként javult tíz veszélyeztetett faj természetvédelmi besorolása, néhányat a kihalás széléről sikerült visszahozni. Hátradőlni hiba lenne: 73 faj a korábbinál rosszabb helyzetbe került.
Veszélyeztetett madarak, tigrisek, medvék, tengeri állatok képeit vetítették a New York-i Empire State Building oldalára.
Minden erőfeszítés ellenére növekszik a veszélyeztetett fajok száma. A Természetvédelmi Világszövetség szerint a 64 ezer vizsgált faj közül csaknem 20 ezret fenyeget kihalás – hangzott el a fenntartható fejlődésről Rio de Janeiróban rendezett Rio+20 konferencián kedden.