Elővették Kósa bénázását a Fidesz-elnökségin
A kedd délutáni ülésen a kétharmados törvény elbukása mellett arról is egyeztettek, hogy mi legyen a stratégia a tapolcai választási kampányban.
A kedd délutáni ülésen a kétharmados törvény elbukása mellett arról is egyeztettek, hogy mi legyen a stratégia a tapolcai választási kampányban.
A Századvég stratégiai igazgatója az elveszített veszprémi időközi választás utáni, a tapolcai választás előtti helyzetet helyezte más megvilágításba. Szerinte az a kérdés, hogy mi a fontosabb, a kormányzás vagy a választás, és ha a kormányzást helyezik előtérbe, az hosszú távon győzelemhez vezethet.
Kedden kétharmados törvényekről szavaz a Ház. A Fidesz nem különösebben aggódik, de azért Rogán Antal a frakcióülés elején és végén is emlékeztette a tagokat a megjelenésre. Szó volt a Buda-Cash-ügyről is, amelynek Rogán szavai szerint a Fidesz kommunikációjában "a második szocialista brókerbotrányként" kell megjelennie.
Jogerőssé vált a február 22-ei veszprémi időközi országgyűlési képviselő-választás eredménye, a vasárnap 16 órai határidőig nem érkezett ugyanis jogorvoslati kérelem.
A veszprémi eredményekre reagáló írásában a jobboldali hetilap főszerkesztője lehangoló közállapotokról számolt be, és az M1-nek is odaszúrt egyet. Bencsik András szerint jól jön a jobboldalnak a pofon, mert most lesz rá módja, hogy helyrehozza hibáit.
„A választók döntését tiszteletben tartjuk, ugyanakkor tanulság: nem ülhetünk a babérjainkon” - ezt üzente Orbán Viktor a vesztes veszprémi választás után. Csakhogy a Fidesz nem ült a babérjain. A választók nem azért mondtak nemet a Fideszre Veszprémben, mert Orbán Viktor nem csinált semmit, hanem éppen azért, amit csinált.
Gulyás Gergely az ATV-ben reagált a Századvég-vezető nyilatkozatára, miszerint "óriási tévedésben" vannak azok a jobboldali értelmiségiek, akik "még mindig azt gondolják, hogy az 1998 és 2002 közötti Magyarország valóban polgári Magyarország volt". A parlament fideszes alelnöke szerint G. Fodornak sok jó megszólalása volt, de ez nagyon távol áll attól, amit a Fidesz-KDNP gondol.
Az igazságügyi tárca felületesnek és egyoldalúnak tartja az Amnesty International jelentését, amely több ponton kritizálja a magyar állam működését. Az IM tételesen válaszol a jelentésben szereplő kifogásokra, a veszprémi időközi választással igazolják például, hogy nem lejt a pálya a választási rendszerben.
Követtek el hibákat, de a rendszerrel nincs gond, nincs szükség korrekcióra – ezzel magyarázza a Fidesz párton belül és a nyilvánosság előtt a veszprémi fiaskót. Ugyanakkor a hvg.hu úgy tudja, Orbán Viktor a párt vezetői előtt elismerte, lényegében a Fidesz veszítette el a kerületet, nem a baloldal nyert.
A veszprémi választás eredménye elsősorban a jobboldalról szól, a jobboldalnak üzen; nem a politikai piac átrendeződését, hanem a kormánypárt táborának bizonytalanságát mutatja; a Fidesznek bőven elegendő ideje van, hogy esélyt teremtsen egy újabb jobboldali választási győzelemre – egyebek mellett ezeket a megállapításokat tartalmazza a Századvég Intézetnek az MTI-hez kedden eljuttatott elemzése.