Jövőre kezdődhet a belarusz, koronavírus elleni vakcina gyártása
Fejlemények a belarusz vakcinapiacon: saját kézbe veszik a fejlesztést és a gyártást is.
Fejlemények a belarusz vakcinapiacon: saját kézbe veszik a fejlesztést és a gyártást is.
A cég idén 13-17 milliárd eurós bevétellel számol.
Az emberi erőforrások minisztere arra is figyelmeztetett, hogy az omikron vírusvariáns gyorsan terjed.
Bár a világ második legnépesebb államában közel félmillióan haltak meg a koronavírus-járvány miatt, de az oltási kampányok olyan jól haladnak, és a vakcinagyártás annyira felfutott, hogy immár elegendő védőoltás van mindazok számára, akik azt igénylik.
India októbertől indítja be az exportot, melyet Narendra Modi miniszterelnök azért állított le, hogy a hazai piac ellátását biztosítsa az 1,3 milliárd lakosú országban.
A külügyminiszter szerint Afganisztánból csak pár lépésbe telik elérni Törökországot, a Nyugat-Balkánt és onnan a magyar határt. De „mi készen állunk, és van kerítésünk”.
Az Ufában lévő üzem nem elég steril szerintük.
Az Emergent nevű amerikai üzemben készült vakcinák egyik alapanyagát összekeverték a szintén ott gyártott AstraZeneca egy alkotóelemével.
A márciusban beharangozott Sinopharm-gyárról még nincsen hír. A magyar kormány ugyanazt az utat próbálja bejárni, mint Szerbia, azonban ők jóval előttünk járnak.
A kínai mellett az orosz vakcinát is gyártanák Magyarországon. A szerbek ugyanezt az utat járják be.
A tömeges előállítás három héten belül megkezdődik.
Többek szerint is ezek a szabadalmak okozzák a vakcinahiányt a világon, de a gyógyszercégek mellett Németország sem akar ilyet.