EU-csúcs: átfogó versenyképességi reformok nélkül le fog maradni az EU gazdasága
Keményen megkongatta a vészharangot az EU vezetői által rendelt versenyképességi helyzetjelentésben és reformtervezetben az erre felkért volt olasz miniszterelnök.
Keményen megkongatta a vészharangot az EU vezetői által rendelt versenyképességi helyzetjelentésben és reformtervezetben az erre felkért volt olasz miniszterelnök.
Az orosz–ukrán háború miatt az Európai Bizottság az EU növekedési kilátásait lefelé, az inflációs várakozásokat pedig felfelé módosította. A magyar gazdaság is megsínyli az orosz agressziót.
Az Európai Parlament Nemzetközi Kereskedelmi Bizottsága egyhangúlag elfogadta azt az anyagot, amely a harmadik országokból érkező támogatások átláthatóságára vonatkozik. Ez az Európai Bizottság javaslatával függ össze, amelynek célja, hogy a piactorzító, állami támogatásokat kiküszöböljék az uniós piacról.
Az Európai Bizottság közzétette tavaszi gazdasági előrejelzését mind az unió egészére, mind az egyes tagországokra nézve. Magyarországon jövőre 2,2 százalékos gazdasági növekedésre számítanak. A növekedés várható lassulása a jelentés szerint annak tudható be, hogy veszítenek növekedésserkentő erejükből olyan tényezők, mint például az EU-források rekordmértékű felhasználása.
Az Európai Unió tagállamainak GDP-arányos államháztartási deficitje tavaly év végén 3,9 százalékra csökkent ez egy évvel korábbi 4,4 százalékról, az államadósság azonban 82,3 százalékról 85,1 százalékra emelkedett - közölte hétfőn az Eurostat.
Az Európai Bizottság hétfőn közzétett őszi előrejelzése szerint az unióban folytatódik a gazdaságélénkülés, de az egyes tagállamokban várhatóan továbbra is egyenetlen marad a fejlődés.
Az Európai Unióban konszenzus van arról, hogy a tagállamok közötti szorosabb gazdaságpolitikai koordinációt januártól életbe kell léptetni – mondta Andor László, az Európai Bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi összetartozásért felelős biztosa a külképviselet-vezetők keddi értekezletén.
Megkezdődött az Európai Unió gazdaságának talpra állása – olvasható az Európai Bizottság szerdán közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében.
Lassan lábadozik az Európa Unió gazdasága: az idén a GDP az EU-ban és az euróövezetben is várhatóan 0,7 százalékkal nő, az infláció pedig 1,4 százalék lesz az egész unió, 1,1 százalék az euróövezet esetében – jósolja az a csütörtökön Brüsszelben közzétett jelentés, amely az EU hét legnagyobb nemzetgazdaságának kilátásait tekinti át.
Lassult a negyedik negyedévben a gazdasági növekedés üteme az eruóövezetben, ami az olasz és a spanyol GDP negyedik negyedéves csökkenésével arra utal, hogy a világgazdasági válságot követő globális készletfeltöltéstől kapott átmeneti lendület kifulladóban van.
Nem hagyta jóvá az Európai Parlament csütörtökön azt az átmeneti megállapodást, amely lehetővé tenné, hogy az Európai Unió tagországai az úgynevezett SWIFT rendszeren keresztül banki adatokat adjanak át az Egyesült Államoknak.
Miért lenne éltanulónak lenni az uniós kritériumok szerint, ha ez nem tükröződik vissza a piaci értékítéletben? Talán mert előbb-utóbb elhiszik, hogy többre leszünk képesek, mint eddig, s nem fogunk újabb száz évig egyensúlyozni Európa félperifériáján.