Mindenki ettől fél: egy amerikai férfi akkorát tüsszentett, hogy kiszakadt a hasfala
Az orvosok sem gyakran látnak ilyet: rendkívüli következménye lett egy férfi tüsszentésének, de szerencsére végül pozitívan zárult a történet.
Az orvosok sem gyakran látnak ilyet: rendkívüli következménye lett egy férfi tüsszentésének, de szerencsére végül pozitívan zárult a történet.
Egy skót férfi vezetés közben próbálta meg elejét venni annak, hogy tüsszentsen, a dolog azonban nagyon rosszul sült el.
A Draganfly Commander nevű eszköze első ránézésre ugyanúgy néz ki, mint bármelyik drón. Ez azonban jóval többet tud azoknál: beteg emberek után kutat.
Fotikus tüsszentési reflex: így nevezik azt a jelenséget, amikor valaki hirtelen és erős fényhatásra tüsszögni kezd. A jelenség a társadalom akár 30 százalékát is érintheti, már Arisztotelész is foglalkozott vele, és könnyen lehet, hogy a migrénnel és a stresszel is összefüggésben van.
Furcsán hangozhat, de a tüsszentésnek is megvannak a maga veszélyei. Egy egyébként egészséges férfi azért kötött ki az orvosok előtt, mert a száját és az orrát is befogva tüsszentett.
Egy lassított felvételeiről ismert youtuber is szemléltette, miért akkora gond, ha vírusos időszakban szabad utat hagyva tüsszentünk vagy köhögünk.
Látványos kísérletben mutatták be amerikai kutatók, hogy az egyes arcmaszkok mennyire hatékonyak a fertőzések elleni harcban. Az eredmény több szempontból is érdekes.
Számtalan ötlet létezik, amellyel megakadályozható lehet a koronavírus repülőgépen való terjedése, ám a technikák jó része még a teszteknél sem tart. Pedig ha valahol, itt tényleg nagy szükség lenne a védelemre.
A JAMA orvosi szakportálon megjelent animáció szerint a köhögés vagy tüsszentés útján terjedő víruscseppek akár 7-8 métert is utazhatnak a levegőben.
A suttogással kirepülő, de szabad szemmel nem látható nyálcseppek csekély súlyuk miatt hosszabb ideig is a levegőben maradhatnak – állítják amerikai tudósok. Szerintük egy arra járó ember így könnyedén beszippanthatja azokat, a vírussal együtt.
A köhögéssel vagy tüsszentéssel szétterjedő mikrocseppek révén is elkapható egy-egy betegség, mivel a cseppek több esetben a levegőben maradva vándorolnak tovább. Ezt bizonyítja az alábbi videó is.
Akár 8 méterre is repülnek köhögéskor vagy tüsszögéskor a cseppek, így jobb nagy távolságot tartani a másiktól – írja új kutatása eredményeiről a Massachussettsi Műszaki Egyetem (MIT).