Élve került elő egy túrázó, aki több mint öt hete tűnt el a kanadai vadonban
Egy szakember szerint egy tapasztalt túrázó számára is komoly kihívást jelentett volna a túlélés ilyen körülmények között.
Egy szakember szerint egy tapasztalt túrázó számára is komoly kihívást jelentett volna a túlélés ilyen körülmények között.
40 napig barangolt az amazonasi dzsungelben négy testvér – a legidősebb 13, a legfiatalabb éppen egy éves –, miután lezuhant a kisrepülőgép, amivel az őserdő mélyén fekvő kis falujukból egy közeli városba igyekeztek. A balesetben elvesztették az édesanyjukat, két hét volt, mire a kolumbiai hadsereg különleges egységei egyáltalán megtalálták a gép roncsait. Ők és helyi őslakos törzsek tagjai együtt kutattak a gyerekek után, akik szintén őslakos közösségből származnak, így a legidősebb tudta, mely növények ehetők a dzsungelben, és melyek nem. Csodával határos túlélésük részletei egyelőre nem világosak, de mi az, amit tudunk?
Nemcsak a repülőgép-szerencsétlenséget élték túl, hanem negyven napot is a dzsungelben, a csodával határos történetükről egyre több részlet derül ki, mióta megtalálták őket.
Különös vizsgálatnak vetettek alá kétéltűeket a magyar biológusok, hogy így bizonyosodjanak meg arról hogyan reagálnak a változó éghajlatra és a betegségekre. Az eredmények pozitívak, ám még további vizsgálatok szükségesek.
Újszülöttek az inkubátorban, túlélők a szupermarketben – a korábbi esetek listája mellé szakértői véleményt is idézünk.
Betonépületekben inkább maradnak üregek, a kövéreknek van egy kis előnyük, a gyerekek kis helyen elférnek. A megmenekülés esélyei a zsinórmértéknek számító első három napban még viszonylag jók, de a korábbi katasztrófák tanúsága szerint a soknapos, netán egy hétnél hosszabb túlélés nagyon ritka.
Számítógépes szimuláció segítségével modellezték a szakemberek, hogy egy ház melyik részében lenne a legnagyobb esély a túlélésre egy atomrobbanás esetén, és mi az a hely, ahol nem érdemes menedéket keresni.
Csontokon talált vágásnyomok fedték fel, hogy a medvék bőre segíthetett az embereknek túlélni a téli hideget már sok százezer évvel ezelőtt is.
A kormány a végsőkig szorongatja a tanárokat, az önkormányzatokat, a szegényeket, propagandája mégis sokakat eredményesen hergel az Európai Unió és az Oroszországot érintő szankciók ellen, miközben a tűz közelében lévők gőzerővel készülnek a vágyott EU-s pénzek felszívására. Az emberek többsége sötéten látja a jövőt, a bizonytalanság jó táptalaja a populista politika támogatásának, ám a borúlátás a változtatás melletti kiállásra is ösztönözhet.
Az ukrán elnökkel találkozott a világhírű túlélő showman, Bear Grylls. A műsorvezető egy epizódot forgatott Ukrajnában a túlélésről szóló sorozatába.
Hárman indultak útnak az autójukkal Ausztrália közepén és egy folyómederben rekedtek. A nő két társa elindult gyalog, őket egyelőre még nem találták meg.
Pokoli két napja volt egy ausztrál túrázónak, miután lezuhant egy vízesésről.