Három kormánykedvenc érdekcsoport kap közpénzt történelmi filmekre
A hiteltelen és értéktelen, ám nagyon drága alkotások vannak többségben, és van az amatőr antifilm, amely mindent visz.
A hiteltelen és értéktelen, ám nagyon drága alkotások vannak többségben, és van az amatőr antifilm, amely mindent visz.
Ridley Scott, a Szárnyas fejvadász, az Alien, a Gladiátor és a Mentőexpedíció rendezőjének várva-várt új filmjében valójában nem a címszereplő Napóleon a legizgalmasabb szereplő, hanem a császár kapcsolata élete szerelmével. Lehet, hogy a valósághoz nincs sok köze, de annyi baj legyen. Dupla Napóleon-kritikánk első cikkét filmkritikusunk, Kovács Bálint írta.
A feleségverésről szóló perek miatt hosszú ideig háttérbe küldött hollywoodi sztár meglepő szereppel tért vissza a nagyközönség elé: ő játssza XV. Lajos francia királyt az uralkodó kedvenc ágyasáról szóló francia filmben. Még a hazai bemutató előtt megnéztük a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon a Jeanne du Barry – A szeretőt. Kritika.
Eric Roberts is játszik az 1242 – A Nyugat kapujában című, magyar–mongol–ausztrál–angol koprodukcióban, amelynek a gyártására nem olyan rég a Nemzeti Filmintézet újabb egymilliárd forintot ítélt meg.
Nem szabad hinni a fanyalgóknak: bár igaz lehet, hogy bő hatszázmillió forint közpénz talán kicsit sok az Uborka és a Gálvölgyi Show folytatására, de ne az árat nézzük, hanem a végeredményt! Végre a kormány is megmutatta, hogy van humora.
Megkezdődtek a Hadik, a leghuszárabb huszár című kalandfilm forgatási munkái Trill Zsolt főszereplésével. A nagyjátékfilmet a tervek szerint január 12-ig forgatják az ország különböző pontjain, a felvételeket Mohácson kezdik és a Vajdahunyad várában zárják majd.
14 történelmi játékfilm forgatókönyvének fejlesztésére adott pénzt a Magyar Nemzeti Filmalap. Ez alapján film készülhet majd Szendrey Júliáról, a Mátyás király seregét kísérő nőkről, de Bartók Béla élete és egy 1989-es történet is vászonra kerülhet.
Történészek és forgatókönyvírók választották ki azokat a filmterveket, amelyeket egy-egy millió forinttal díjaznak.
Egy hónap alatt 404 játékfilmterv érkezett a Magyar Nemzeti Filmalap történelmi filmes programjára; a nyertes filmtervekről szakmai zsűri dönt október végén.
Pályázatot hirdettek, 105 millió forintot osztanak szét.
Nándorfehérvár hőseiről készülő történelmi film előkészítését támogatja a Magyar Nemzeti Filmalap. A Filmszakmai Döntőbizottság 91 millió forint gyártás előkészítési támogatást szavazott meg Az utolsó bástya című filmtervnek, a rendező Szász János lesz.