Veszélyben lehet, aki PET-palackot használ kulacsnak
Több veszély is leselkedik az emberre, ha nem a megfelelő anyagú palackot használja egy adott italhoz – de veszélyt jelenthetnek a mikroműanyagok és a baktériumok, gombák is.
Több veszély is leselkedik az emberre, ha nem a megfelelő anyagú palackot használja egy adott italhoz – de veszélyt jelenthetnek a mikroműanyagok és a baktériumok, gombák is.
Tényleg jobb a műfenyő, mint az igazi? Lehetetlen megküzdeni a magyar mohósággal a karácsonyi asztalnál? Ciki visszakérni egy zacskót az ajándékozás után? Fenntarthatósági podcastunk harmadik évadjának utolsó részében megnéztük, összeegyeztethető-e az ünnep a klímatudatossággal.
A magasabb faktorszám nem jelent automatikusan hatékonyabb védelmet.
Több mint 20 szervezet nyújtott be panaszt az Európai Bizottsághoz, amelyben az európai légitársaságok félrevezető, az éghajlattal kapcsolatos állításait kifogásolják. A szigorúbb szabályozásra azért is van nagy szükség, mert a kereskedelmi és fogyasztói termékeken található környezetvédelmi állítások körülbelül fele homályos, félrevezető, jelentős részük pedig megalapozatlan. Az EU-nak konkrét tervei vannak a megalapozatlan zöld állítások megszüntetésére.
A résztvevőknek óvszerek illatáról, anyagáról és síkosságáról is véleményt kellett formálniuk.
Késik a gépe? Törölték a járatot, vagy fel sem engedtek rá? Nem azt a szobát kaptuk, amiről szó volt? Hirtelen drágább lett a társasutazásunk? Nem kell annyiban hagynunk! Fogyasztóvédőkkel igyekeztünk összeszedni, hogy turistaként mire figyeljünk oda, milyen jogaink vannak, hova fordulhatunk, ha pórul járunk utazás, nyaralás közben.
Nem könnyű fogódzót találni ahhoz, hogyan lehetnénk fenntarthatóbbak a hétköznapokban. Több megoldás – így például a korszerű fűtés – nagyobb befektetést igényel az elején, sok ponton azonban nemcsak környezetbarátabbá válhat az életmódunk, de a zsebünkben is több pénz marad. A zCast második adásában azt a témát jártuk körbe, hogy luxus-e tudatosan élni, és ha igen, milyen szempontból.
Az ajándékok beszerzése sokaknak teher az ünnepek előtt, a DW most mutat néhány példát, hogyan lehet másképp csinálni.
Világszerte és Magyarországon is évek óta fokozatosan többet és többet költenek az emberek a webáruházakban. A sok tisztességes, a jogszabályokat betartó cég mellett akadnak olyanok is, akik ezt a boomot kihasználva becsapják az embereket – hívja fel a figyelmet a Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE). A szervezet néhány jó tanáccsal állt elő, melyek segítségével elkerülhetők lehetnek az online átverések.
Persze befektetést is igényel, de sokat spórolhatnának a magyarok a korszerűbb, jóval kisebb energiaigényű háztartási gépekkel.
Egy szervezet szerint a koronavírus megnyitotta a pénztárcákat.
Gombamód szaporodnak a legkülönfélébb minősítések, tanúsítások, amelyek azt hivatottak mutatni, hogy mennyire fenntartható egy adott termék. Nem könnyű azonban kiigazodni a címkék között, sem azt átlátni, hogy mit is takarnak ezek és mire jelentenek garanciát. Segítünk!