Egy dezinformációval foglalkozó, a Kremlnek dolgozó orosz cég bemutatkozó videója jutott el a Süddeutsche Zeitunghoz
Ami Németországot illeti, az orosz propaganda fő célja félelmet kelteni és erősíteni a szélsőjobbos pártokat, írja a német lap.
Ami Németországot illeti, az orosz propaganda fő célja félelmet kelteni és erősíteni a szélsőjobbos pártokat, írja a német lap.
Egységfrontba tömörültek a populista jobboldali politikusok és a közösségi médiumok dollármilliárdos tulajdonosai, miután rájöttek, hogy egymást kiválóan tudják éltetni. A Trumptól Orbánig húzódó tengely jól jön a Twitter új vezérének, döfés a hagyományos médiumoknak.
A Momentum kecskeméti politikusa szerint a Fidelitas elnöke arra kérte alelnökét, hogy hozzon létre ellenzéket gyalázó hamis profilokat.
A jövőben nagyobb figyelmet fordít a TikTok az élő videóközvetítésekre, saját moderátort is fogadhatnak a videósok.
“Odáig jutottunk, hogy teljesen összemosódik a fejekben a véleménykülönbség, a konstruktív kritika, az értelmes, termékeny vita és a köpködés, a zaklatás, a másik ember szándékos sértegetése és megalázása” – írja a pszichológus az ártó kommentelésről Ki vagy te, az elvárások szorításában? című, nemrég megjelent könyvében.
A rendőrség egyedi azonosítójellel való visszaélés miatt indított nyomozást még tavaly szeptemberben. Most arra jutottak, hogy a kishajókra nem vonatkoznak olyan szigorú szabályok, mint az autósokra.
A Center for Countering Digital Hate (CCDH) közéleti szereplőknek és a médiának készített útmutatót a trolltámadások kezeléséhez.
Céltalan provokációk mesterei, meddő viták generálói, akik rosszindulatú ténykedéseikkel pszichológiai károkat is okozhatnak áldozataiknak. Kikből lesznek internetes trollok, és miért táncolnak mások idegszálain?
A trollok elterelik a témát az online fórumokon, és gyakran sértő hozzászólásokkal nehezítik meg a többi hozzászóló életét. A Deutsche Welle megmutatja, hogyan bánjunk velük.
A „digitális étrendpiramis” elvei alapján érdemes eldöntenünk, mennyit és hogyan fogyasszunk a digitális tartalmak közül – tudtuk meg többek között Szondy Máté, digitális tudatossággal foglalkozó pszichológustól, akinek szalonestje előtt tettünk fel öt kérdést.
Az anyja a fenyegetések ellenére sem cselekedne másként: támogatja a lányát.
Ebben Örményországhoz, Iránhoz, Mianmarhoz és Észak-Koreához hasonlít Magyarország.