Megtalálták egy temetőben az elveszett Halottak Könyvét, 3500 éves és rendkívül jó állapotban van
Ritka, hogy egy papirusztekercs olyan jó állapotban maradjon fenn, mint amilyenben van a Halottak Könyve Egyiptom középső részén most talált példánya.
Ritka, hogy egy papirusztekercs olyan jó állapotban maradjon fenn, mint amilyenben van a Halottak Könyve Egyiptom középső részén most talált példánya.
Az emberi test könnyebb és környezetbarátabb lebomlását segítik a Loop temetkezési termékei, melyek nem is számítanak különösebben drágának.
Különleges leletekre bukkantak régészek az angliai Garforth-ban – egy 1600 évvel ezelőttre datálható, rejtett temetkezési helyen egy magas rangú római nő csontmaradványai mellett 60 másik csontvázat is találtak.
A néhai királynő koporsója meglehetősen nehéz.
Talán kegyeletsértőnek tűnnek az ilyen kérdések, mégis választ kínálnak rájuk.
A kutatók nem zárják ki, hogy idővel olyan tárlatok is nyílhatnak majd, ahol a látogatók beleszagolhatnak egy-egy kegytárgyba.
A koporsós temetés és a krematóriumi hamvasztás mellett egy újabb szokás is kezd elterjedni.
Kínai és thaiföldi kutatók teljes mitokondriális genomelemzést végeztek emberi maradványokból vett mintákon, hogy fényt derítsenek a különös ősi temetkezési szokás eredetére.
Bár a világ nagy részén továbbra sem legális, egy amerikai cég nem tágít ötletétől: temetés vagy hamvasztás helyett komposztálást kínál a hozzátartozóknak, hogy így vegyenek búcsút szerettüktől. A módszer állítólag kevésbé környezetterhelő.
Olyan eltemetett gyerekek maradványaira bukkantak Ecuador közelében a régészek, akik fejét más gyermekek koponyájából készült sisak borította. A szakértők egyelőre találgatnak.
A fővárosban félmilliónál kezdődik egy koporsós temetés, a falvakban 120 ezer. A hozzátartozóknak sokszor nincs ennyi pénzük, ezért inkább hamvasztanak, de nem is helyben, inkább egy vidéki krematóriumban. Olyan falut is találtunk, ahol a hozzátartozó nélkül elhunytak sírját a képviselő-testület tagjai ássák ki.
A pénztelenség miatt átalakulóban a kegyeleti kultúra, tíz családból kettő már nem temetteti el, hanem urnában hazaviszi szerettei hamvait – írja a Népszabadság.