A TIME magazin idén is összeállította azt a 200-as listát, amely 2024 innovatív találmányait sorolja fel. Íme a társadalmat közvetlenül segítő újdonságok.
Több mint 5000, a témában készült tanulmányt vizsgáltak a tudósok, és kiderült, ezek között nagyon kevés olyan van, ami megfelel a legszigorúbb tudományos követelményeknek. Ezek eredménye azonban meglehetősen egyértelmű.
Évente átlagosan 37 százalékkal nő a mobiltelefonos adatforgalom Magyarországon. Viszont úgy tűnik, megállt a hívásforgalom korábban tapasztalt növekedése – mutat rá Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss mobilpiaci jelentése, mely a 2019 és 2023 első féléve közötti időszakot vizsgálta.
A gyerekek okostelefon-függőségével magyarázza a kínai kiberhatóság legújabb javaslatát, melyben drasztikusan csökkentenék a fiatalok napi mobilhasználatát. Nyugati elemzők szerint a háttérben más szándék is felsejlik.
Ma már lehetetlen elképzelni az életünket az okoseszközeink, alkalmazásaink és az internet nélkül, és sokan érezhetjük azt, hogy valamennyire függővé váltunk a telefonjainktól. Ez családon belül akár feszültségekhez, konfliktusokhoz is vezethet. A helyzet még problematikusabb lehet egy nyaraláson, amikor sokan elvárjuk, hogy telefon nélkül éljük meg a közös élményeket. De mennyire szólhatunk bele abba, hogy a családtagjaink és gyerekeink mennyit használják az internetet? Mennyire lettünk mi magunk is függők? És valóban olyan ördögtől valók az okoseszközök az üdülés alatt? Erről beszélgettünk különböző korosztályok tagjaival.
A lányok kétszer annyira hajlamosak az okostelefon-függőségre, mint a fiúk, ami abból adódhat, hogy többet használják a közösségi médiát és az üzenetküldő szolgáltatásokat – ezt állapították meg egy kedden közétett dél-koreai tanulmány szerzői.
Tíz éve a légitársaságok közül elsőként az Emirates engedélyezte, hogy az utasok repülés közben is kezdeményezhessenek és fogadhassanak telefonhívást, valamint szöveges üzenetet küldhessenek a mobiltelefonjukról.