Brüsszel szerint senki se fizessen rubelben az orosz gázért
Az energiaügyi biztos szerint Európának át kell alakítania az energetikai rendszerét.
Az energiaügyi biztos szerint Európának át kell alakítania az energetikai rendszerét.
Az eljárás megkezdéséhez az összes tagország, illetve az Európai Parlament és az Európa Bizottság jóváhagyására is szükség van.
Az Euronews információi szerint az idei első negyedévben mindenképpen hiány lesz az oltóanyagokból.
Katarina Barley szerint Magyarországon és Lengyelországban különösen súlyos a helyzet, a jogállami elvek megsértése rendszerszerű.
Az Európai Unió összes tagállamát megkérdezi az Európai Bizottság, hogy mit gondolnak a mesterséges intelligenciáról. Az EB arra is készen áll, hogy szabályozza a jövő egyik legfontosabb technológiáját.
Azt fogják vizsgálni, hogy a közösségi oldal elfojtja-e a versenyt és veszélybe sodorta-e felhasználóinak adatait.
Az EU tagállamoknak a zsebükbe kell nyúlniuk, ha azt akarják, hogy kitartson a Törökországgal megkötött migránsegyezmény- közölte Günther Oettinger egy lapinterjúban.
David Cameron kemény javaslatcsomagot terjesztett az Európai Unió elé, amivel szélesebb mozgásteret kíván elérni országa számára, bár ez az európai közös teherviselés alóli részleges kibújást is jelenti egyszerre. Az Európai Bizottság szerint nagyon problémás a javaslatcsomag, bár több eleme megvalósítható. Cameron ultimátumszerűen kezeli a javaslatot, ha nem fogadja meg az EU, akkor Nagy-Britannia egy népszavazással kiléphet a gazdasági közösségből.
A volt jugoszláv tagköztársaságok többségének nincs légvédelme, csupán Szerbia és Horvátország rendelkezik légierővel - közölte vasárnapi számában a Vecernje Novosti című belgrádi napilap.
Már 13 euróövezeti állam ratifikálta az európai mentőcsomagok motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) jogköreinek bővítését, amelyről július 21-én állapodtak meg az euróövezeti tagállamok vezetői.
Már 11 euróövezeti állam ratifikálta az európai mentőcsomagok motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) jogköreinek bővítését, amelyről július 21-én állapodtak meg az euróövezeti tagállamok vezetői. Németországban éppen csütörtökön hagyta jóvá a módosításhoz szükséges törvényt a Bundestag. Korábban Belgium, Finnország, Franciaország, Görögország, Írország, Olaszország, Luxemburg, Portugália, Spanyolország és Szlovénia is megszavazta a bővítést.
A magyar soros EU-elnökség végét jelző, kétnapos EU-csúcson a görögök megmentése és az EU határvédelmének, illetve bevándorlási szabályainak reformja lesz a főfogás. A tagállamok és az EP nem tudott megállapodni a szigorított európai gazdasági kormányzás véglegesítéséről első körben.