Három gyerek meghalt, amikor leégett egy oroszországi sátortábor
A 26 sátorból álló táborban vélhetően egy fűtőberendezés okozott tragédiát.
A 26 sátorból álló táborban vélhetően egy fűtőberendezés okozott tragédiát.
Kiderült, hogy olyan menedékkérőket helyeztek át Bicskéről embertelen körülmények közé, akiknek még tart a menedékkérelmi ügye. Ennyire félnénk a menekültektől?
Hétfőn hosszú sorokban álltak a menekültek a calais-i tábor gyűjtőpontjánál, amelyet a hatóságok a kiürítéshez kijelöltek: becslések szerint 6400-6500 ember lehetett a város szélén. A területről buszokkal szállították el az embereket az ország különböző pontjain kialakított befogadóközpontokba. A BBC videóján látszik, hogy már az első napon is volt lökdösődés, hétfőn reggel könnygázt is bevetettek egy kisebb ellenszegülésnél, de nagyobb rendbontásról nem érkezett hír. A calais-i Dzsungel kiürítése nagyjából egy hétig tartana; a táborból az evakuálás megkezdése előtt csaknem 200 kiskorút szállítottak át Nagy-Britanniába, ahová a menekültek többsége el akart volna jutni. Kedden egy német lap arról írt, hogy több száz embert vihetnek majd át Németországba, mivel őket korábban ott vették nyilvántartásba.
Összesen kilenc busszal legalább négyszáz menekült hagyta el kedden a görög–macedón határon fekvő Idomeninél lévő sátortábort. Görögország északi részén fekvő befogadó állomásokra vitték őket – számoltak be különböző források.
Az olasz rohamrendőrség szerda hajnalban felszámolta az olasz-francia határ olasz oldalán fekvő Ventimiglia városban a bevándorlók sátortáborát. A bevándorlók a tengerparti sziklákon kerestek menedéket a hatóságok elől.
Nagybaracska és Nagyfa mellett épül meg hamarosan az első olyan sátortábor, ahol a hazánkba illegálisan érkező migránsokat helyezik el – tudta meg a Napi Gazdaság.
Johanna Mikl-Leitner osztrák belügyminiszter szerint a sátortáborok létrehozása az utolsó lehetőség a menekültek megvédésére, a helyi vöröskereszt szerint viszont ez a legrosszabb megoldás.
Sátortábort vert a pozsonyi kormánypalota előtt szerdán a béremelésért küzdő és az egészségügyi ágazat állapotai ellen tiltakozó ápolónők egy csoportja.
Az egyiptomi rendőrség szerda reggel Kairóban megkezdte a Mohamed Murszi volt elnök visszahelyezését követelő iszlamista tüntetők sátortáborának felszámolását – közölték szemtanúk.
Két évvel a pusztító erejű földrengés után még mindig több mint félmillió ember él sátortáborokban Haitin. A munkaképes lakosság több mint felének nincs munkája és négymilliónál több embert érint az élelmiszerhiány - közölték a karibi ország hatóságai.
Egy évvel a pusztító erejű földrengés után Haitin még mindig több mint 800 ezer ember él sátortáborokban - tudatta vasárnap a genfi központú Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM).