Az elmúlt 50 évben nem volt ennyire drága a kávé, mint most
A korábbi áringadozásokat a kávégyártó nagyvállalatok rendszerint benyelték, ám most ez változni látszik.
A korábbi áringadozásokat a kávégyártó nagyvállalatok rendszerint benyelték, ám most ez változni látszik.
A világszervezet szerint erdőtelepítésekre, jobb talaj- és vízgazdálkodásra lenne szükség, hogy javuljanak az életfeltételek a Földön.
Hiába hatályos az év elejétől a kútamnesztia, az eddigi legforróbb és legszárazabb nyáron sem fúrattak több kutat a magyarok, mint korábban – legalábbis legálisan. Az illegális kutak viszont veszélyesek a használókra és az ország vízkészleteire is, és éppen azok kerülnek a legrosszabb helyzetbe, akik betartanák a törvényeket, és akiknek tényleg szükségük lenne a vízre.
Az Időkép látványos és szomorú videót is készített a változásokról.
A valaha volt egyik legnagyobb hőhullám sújtja a folyót, a vízhiány már a hajóforgalmat is akadályozza.
A 2022-esnél jobb a helyzet.
A hőség még legalább egy hétig kitart.
Ma még a vízerőművek több tiszta fenntartható energiát produkálnak, mint minden más zöld energia, de vajon meddig? Ecuadorban és Kolumbiában már most kiderült, hogy az aszály miatt nagy a baj: adagolni kellett a vizet, és gyakorivá váltak az áramszünetek. Kína egyes régióiban a tartós aszály miatt hasonló a helyzet: gyakoriak az áramszünetek.
Az ELTE kutatói egy tanulmányban összefoglalták, mitől volt annyira nehéz 2022 nyara az ország keleti részén, és javaslatot is tettek a megoldásra. Röviden: több vizes élőhely kell. És jól párologtató növényzet.
Rekordalacsony szintre csökkent a víz mennyisége a közel hatmillió embert ellátó helyi tározókban.
2022-ben több mint 2200 ember halt meg éhezés és a hozzá kapcsolódó betegségek miatt Uganda északkeleti részén.
A helyiek szerint a francia kormány nem oldja meg hatékonyan a problémát, az elérhető víz pedig sokszor szennyezett és ihatatlan.