Mi ugrik be elsőre a szilikonról? Felejtse el, jóval nagyobb a tét
A környezetvédők szerint ártalmas a szilikon, a gyártók viszont úgy látják, ha korlátozzák a használatát, azzal még nagyobb kárt okoznak. Tartani kell a modern ipar szuperanyagától?
A környezetvédők szerint ártalmas a szilikon, a gyártók viszont úgy látják, ha korlátozzák a használatát, azzal még nagyobb kárt okoznak. Tartani kell a modern ipar szuperanyagától?
Szilikonbázisú polimerekből álló anyagot hoztak létre Amerikában, amely alkalmas rá, hogy eltüntesse a ráncokat. A második bőrt folyékony formában lehet felvinni az arcra, ahol rugalmas, légáteresztő réteget képez.
Összesen hatvan gramm olajat és szilikont távolítottak el az orvosok egy koreai nő arcából, aki saját magát injekciózta, hogy megőrizze bőre simaságát. Nagyon megjárta: szabályos szörnyeteget csinált magából, és az arca a helyreállító műtét után is rémisztően néz ki.
Úszni is képes az a mesterséges "medúza", amelyet a patkány szívizomsejtjeiből és szilikon-polimerből hoztak létre a Harvard Egyetem és a Kaliforniai Műszaki Egyetem kutatói.
Szilikon helyett gumimaci állagú anyagból készítik a legújabb implantátumokat. Természetesebb és biztonságosabb, mint a folyadék alapú matéria.
Legkésőbb péntekig kell az egészségügyi államtitkárságnak hivatalosan is tájékoztatnia a szakmát az ügyben, ezután pedig a nyilvánosságot az úgynevezett PIP mellimplantátumok ügyében – értesült az Origó plasztikai sebészi körökből. A NEFMI egészségügyért felelős államtitkársága valószínűleg nem vár péntekig, szerdán vagy csütörtökön jelenhet meg közleménye – írja a hírportál.
A francia mellimplantátumokat gyártó PIP cég bevizsgálatlan üzemanyag-adalékot használt fel a mára betiltott, világméretű riadalmat kiváltott szilikonbetétekben - közölte hétfőn a francia RTL rádióállomás.
Az egészségügyet sem kerülték el a botrányok, ahogy emlékezetes orvosi sikereket is hozott 2011. Összegyűjtöttünk azokat a híreket, amelyek igencsak nagyot szóltak ebben az évben.
Ügyvédje közvetítésével elismerte kedden a szakadásveszélyes mellimplantátumokat gyártó francia cég alapítója, hogy engedély nélküli, ám nem toxikus szilikongélt használt.
Az amerikai gyógyszerügyi hatóság, az FDA már 2000-ben aggodalmát fejezte ki a francia gyártónak a sóoldattal töltött PIP-implantátumok biztonságosságával kapcsolatban. A vállalat termékei körül immár világszerte több százezer nőt érintő botrány zajlik.